Společnost THQ končí, její hry si rozdělili v aukci jiné firmy

THQ crashed.png
Čtete správně. Společnost THQ, která vyvíjela hry jako Metro 2033, Metro LastLight, Homefront, Saints Row: The Third nebo Company of Heroes definitivně končí. Stovky milionů v mínusu donutily firmu ukončit svou práci a prodat své hry v aukci, kdo si co koupil? Máme seznam.


23.1. 2013 proběhla aukce, kde se dražily hry společnosti THQ. A nebyly tam vůbec špatné tituly. Proč vlastně THQ končí? Od roku 2007 to jde s firmou z kopce. Narůstaly stále větší a větší dluhy a nejednalo se vůbec o malé částky. Šlo až o stovky $milionů dolarů.

THQ dříve vytvářela především hry pro děti, stím později skončili a vydali tituly, které si nevedly až tak špatně. Například velmi očekávané Metro 2033, Metro: Last Light, Homefront a Heroes of Company. Bohužel ani tyto hry společnost nezachránily. Teď se můžeme podívat, kdo si hry rozdělil a kolik vlastně celá aukce vydělala na dluhy.
.
odd.png
Company of Heroes
CoH2.jpg
Tato stratigická hra patřila jednou k nejoblíbenějším od THQ. V aukci si hru vybojovala SEGA, která dala více jak $26 milionů dolarů. Hra je téměř hotová a měla by i navzdory prodání značky vyjít v březnu tohoto roku. Značka CoH se dostala do dobrých rukou, doufejme, že stím SEGA naloží a neprodělá.
.
odd.png
Metro
metro.jpg
První díl Metro 2033 vyšel v roce 2010. Ačkní FPS akce se odehrává v Rusku v zasypaném metru. Metro 2033 nebyl až tak špatný titul, prodalo se celkem krásný počet kopií. Společnost THQ dokonce darovala CD KLÍČE na Steam zdarma, máme ještě jeden do soutěže! Nejspíše tak udělali lákadlo na druhý díl LastLight, který je velmi očekávanou hrou na březen letošního roku. Značku Metro si koupila společnost Koch Media za více jak $5 milionů dolarů. Podle informací by měla hra v pořádku dle plánů vyjít.
.
odd.png
Homefront
homefront 2.jpg
Homefront, akční FPS akce, která kdyby se podařila, mohla konkurovat největším značkám na trhu. Bohužel se tak nestalo. Vyšla v roce 2011 v březnu. Spekulovalo se, že už vyvíjejí druhý díl, který by měl vychytat vše, co první neměl, ovšem po prodání značky do Cryteku za půl milionu dolarů pochybuji, že hra vyjde. Ovšem Crytek je solidní společnost, která s CryEngine 3 dokáže udělat cokoliv. I zde jsme velmi rádi, že tuto akční hru koupil právě Crytek - mimo jiné výrobce Crysis serie, Warface a dalších.
.
odd.png
Saints Row
saints row.jpg
Otevřený svět, kde mnozí poslední díl Saints Row: The Third přiřazovali k serii GTA. I zde se počítalo s větším úspěchem, bohužel marně, hra má poslední dobou všude slevy až na €10. Akční TPS magořinu získala také Koch Media za velkých více jak $22 milionů dolarů. Uvidíme jak stím společnost Koch naloží.
.
odd.png
South Park: The Stick of Truth
south_park_stick_of_truth-1.jpg
Všichni dobře známe 4 hlavní postavy, které žijí v malém horském městečku. Jako RPG titul měl vyjít už v roce 2012, bohužel problémy v THQ společnosti donutily hru odložit zatím také na březenm stejně jako Metro a Heroes and Company. South Park koupila společnost Ubisoft za více jak $3 miliony dolarů.
.
odd.png
Red Faction
red faction.jpg
Zatím poslední díl Red Faction: Armageddon uzavřel velmi dlouhou serii této značky. Akční TPS titul tak připadl do kapsy společnosti Volition za více jak $22 milionů dolarů.
.
odd.png
Tím jsme Vám uzavřeli seznam AAA her, které vlastnila značka THQ. Samozřejmě společnost myslela na léta dopředu a 3 záhadné tituly neměla šanci zveřejnit. Odhalili se až na aukci.

Podle všeho se jedlo o AAA hry, které by i THQ mohly zachránit, bohužel už na to není čas a propad v milionech dolarů se stále zvyšoval. Kódové názvy jsou Evolve, 1666 a Underdog. Jedna z těchto her měla být dokonce předpokládaná jako TOP hra roku, prý jde o velmi revoluční hru, bohužel se  v tuto chvíli nedozvíme jaká z nich to je a zdali nakonec bude.

  • Evolve po velkém přihazování získala společnost Take-Two (T2) za $10 mil; která vydává GTA. 
  • 1666 a Underdog si koupil Ubisoft za více jak $2 miliony dolarů.

THQ vlastnila i další hry, které určitě znáte. Například Warhammer: 40.000 nebo Darksiders. Společnostr THQ dlužila obrovských $250 mil. dolarů, dluh se jí podařila stáhnout na kolem $185 mil. dolarů. Po kompletně vyprodané aukci se podařilo vydělat cca $100 mil. dolarů.

R.I.P. THQ
.
25.01.2013 07:58:15
Administrator
   
BLACK BIG.png
 
SPITE.cz © 2011 - 2022, Všechna práva vyhrazena

TOPlistNezávislý herní magazín SPITE.cz se zaměřuje výhradně na PC, PlayStation, Xbox a Switch.
Kopírování článků je bez našeho písemného souhlasu zakázáno, pro více informací nás kontaktujte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one