Sony vyrobilo poslední kus PlayStation Vita

PS Vita.jpg
Úterý - 5.3. 2019            Autor: Jakub Hergesell

Už koncem minulého roku jsme Vás informovali, že Sony pomalu, ale jistě končí s výrobou handheldu PlayStation Vita. První model vyšel už v roce 2011. Pojďme si detailně projít statistiky této konzole.
Sony plánovalo ukončit výrobu už v Září minulého roku, to se však nestalo, definitivní konec byl až v Březnu 2019, byl vyroben uplně poslední kus konzole PlayStation Vita. Konzole tu s námi byla už od roku 2011, o rok později se dostalo i na Český trh. Další dva roky přinesly dva nové modely, PCH-1100, největší inovací bylo 3G připojení, GPS a možnost připojení SIM karty, ne však pro běžné volání.

O další rok, v roce 2012 vyšel model PCH-2000 s doplňujícím názvem SLIM. Konzole byla levnější, měla větší výdrž baterie, 1 GB větší místo, byla slabší, lehčí a měla vylepšený design. Levnější však byla díky horšímu displeji oproti předchůdcům, dostala pouze LCD, zatím co starší modely měly OLED.

Později se plánovala poslední verze PS Vity s označením PCH-3000. Přijít měla už před lety a chtěla nabídnout 4G připojení, HDMI a USB porty a lepší software. Konzole se však pravděpodobně nikdy nedočkáme.

Zkoušeli jsme sehnat prodejní čísla, Sony je však nikdy nezveřejnilo.05.03.2019 19:02:43
Administrator
   
BLACK BIG.png
 
SPITE.cz © 2011 - 2022, Všechna práva vyhrazena

TOPlistNezávislý herní magazín SPITE.cz se zaměřuje výhradně na PC, PlayStation, Xbox a Switch.
Kopírování článků je bez našeho písemného souhlasu zakázáno, pro více informací nás kontaktujte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one