Sony poprvé přiznala obavy vůči Call of Duty, které patří Xboxu

Sony se vyjádřila k akvizici společnosti Microsoft, kterému nově patří mimojiné i Call of Duty. Obává se, že dojde o poklesu prodeje PS.

Článek  Úterý - 2.8. 2022
Call of Duty Vanguard.jpg
To, že společnost Microsoft koupila giganta Activision Blizzard, a s tím i mega značky jako Call of Duty, World of Warcraft, Diablo, StarCraft a spousty dalších, jste pravděpodobně postřehli. Microsoft má zaplatit zhruba 70 miliard dolarů. Aby však tato historicky největší akvizice v herním průmyslu prošla do úspěšného vyřízení, čekají Microsoft rady, které se zaměří na nejdůležitější bod celého obchodu, a to, zda-li nedochází k monopolizaci. 

K takovému obchodu se pak mohou vyjádřit i největší giganti na herním poli, jako například Ubisoft, Riot Games, Google, Bandai Namco, WB Games nebo Sony. Zatím co žádná z těchto společností s tím problém nemá, Sony se vyjádřila negativně. 

Sony se obává, že díky akvizici, klesne v budoucnu prodej konzol PlayStationu. Call of Duty je podle jejího vedení obrovskou značkou, která nemá konkurenci, a těžko ji někdo vytvoří. V tomhle má samozřejmě pravdu, ačkoliv jsou díly, které se prodávaly hůře, stále jde o nejpopulárnější herní sérii, která tu kdy byla. Uvidíme, jak se k tomuto postaví anti-monopolní rada.
 Call of Duty
 
  
Jakub Hergesell       
   
Zakladatel (2011) a šéfredaktor herního deníku SPITE.cz.
Velký fanoušek open-world a survival her.
  
 
02.08.2022 12:47:05
Administrator
   
BLACK BIG.png
 
SPITE.cz © 2011 - 2022, Všechna práva vyhrazena

TOPlistNezávislý herní magazín SPITE.cz se zaměřuje výhradně na PC, PlayStation, Xbox a Switch.
Kopírování článků je bez našeho písemného souhlasu zakázáno, pro více informací nás kontaktujte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one