První oficiální informace o PlayStation 5

PlayStation 5.png
Středa - 17.4. 2019             Autor: Jakub Hergesell

Systémový architekt Mark Cerny prozradil první detaily o konzoli další generace od Sony PlayStation. Zatím o ni nemluví jako o "PS5", ale jen jako o next-gen. Podívejte, co všechno uvedl v rozhovoru.
Už několik posledních měsíců se na internet dostávají nejrůznější spekulace ohledně systémových požadavků či připravovaných služeb konzole PlayStation 5. A jak se nyní zdá, spekulace byly pravdivé, systémový architekt Mark Cerny oficiálně prozradil, že konzole další generace bude mít zpětnou kompatibilitu s PlayStation 4 hrami i VR zařízením. Řekl toho nezvykle hodně, dozvěděli jsme se například, že konzole využije 8 jádrový procesor AMD Zen 8 a grafickou kartu AMD Navi s podporou ray-tracingu. Chybět nebude ani SSD disk, díky kterému nastartujeme konzoli i samotné hry maximálně do 2 vteřin.

Na otázku, kolik nová konzole bude stát neodpověděl, pouze řekl, že cena nebude "extra vysoká", dost se mluví o 559$, což by u nás bylo přibližně 15.000 Kč. PlayStation 5 by měl vyjít už v průběhu roku 2020.17.04.2019 14:25:22
Administrator
   
BLACK BIG.png
 
SPITE.cz © 2011 - 2022, Všechna práva vyhrazena

TOPlistNezávislý herní magazín SPITE.cz se zaměřuje výhradně na PC, PlayStation, Xbox a Switch.
Kopírování článků je bez našeho písemného souhlasu zakázáno, pro více informací nás kontaktujte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one