Polda 7 bojuje s pirátstvím a české studio uvažuje o konci vývoje her

Zima Software, české studio, které právě vydalo očekávanou hru Polda 7 bojuje s pirátstvím, pojďme najít piráta jménem Čiko.

Článek  Pondělí - 18.4. 2022
Polda 7.jpg
Je to teprve pár dnů, co po dlouhém čekání konečně vyšel už sedmý díl série Polda od českého studia Zima Software, a ten by pravděpodobně nikdy nevznikl, kdyby na něj neposlalo spousty českých a slovenských hráčů finance skrze kampaň na HitHit.com. Studiu se podařilo vybrat úctyhodný téměř 1.5 milionu Kč. A na místo, aby Zima Software slavili vydání a velmi úspěšnou kampaň, řeší masivní pirátství Polda 7.

Na internet se dle zjištění dostala early access verze, kterou dostali pouze přispěvovatelé z HitHit.com. Navíc se podařilo zjistit, že odkazy ke stažení šíří čech s nickem "Čiko" (pokud o něm cokoliv víte, kontaktujte nás). Jeden z autorů hry, Petr Svoboda se prý pokouší kontaktovat všechny weby skrze odstranění uploadu hry, nicméně jisté je, že z internetu už definitivně nikdy nezmizí. A bohužel, jak jsme již zmiňovali, jde o verzi s předběžným přístupem, která zahrnovala chyby, ty v plné verzi nejsou.

Celkem smutné, ale pochopitelné vyjádření studia, že s vývojem her pravěpodoboně skončí, chápeme. Je tedy dost pravděpodobné, že Polda 8 nikdy nevznikne, a pokud ano, určitě si studio rozmyslí předčasný přístup a klidně bychom byli pro nějakou protipirátskou ochranu.
 

O sérii Polda

První díl vznikl už v roce 1998, do dnes vyšlo už sedm dílů a všechny se mohou pyšnit nejlepšími českými dabéry. Mezi ty patří například Jiří Lábus, Petr Nárožný, Valerie Zawadská, Sabina Laurinová, Pavel Pípal, Petr Gelnar, Petra Hanžlíková a především Luděk Sobota. Ačkoliv jde v čechách o populární sérii, v zahraničí se potýkala s kotroverzemi. Obchodům se po ohlédnutí nelíbilo například ztvárnění Hitlera, příliš "nahé" ženy nebo oblíbená hra prší, kterou odsoudily jako potenciální gambling

My držíme Zima Software palce!
 Polda 7
 
  
Jakub Hergesell       
   
Zakladatel (2011) a šéfredaktor herního deníku SPITE.cz.
Velký fanoušek open-world a survival her.
  
 
18.04.2022 19:58:03
Administrator
   
BLACK BIG.png
 
SPITE.cz © 2011 - 2022, Všechna práva vyhrazena

TOPlistNezávislý herní magazín SPITE.cz se zaměřuje výhradně na PC, PlayStation, Xbox a Switch.
Kopírování článků je bez našeho písemného souhlasu zakázáno, pro více informací nás kontaktujte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one