Ex-prezident PlayStationu: "Nové hry budou buď dražší nebo kratší"

Layden.jpg
Článek  Čtvrtek - 25.6. 2020
Pomalu se blíží next-gen konzole a s těmi i next-gen hry. Každému z nás je jasné, co to vlastně znamená. Hry budou mnohem krásnější, propracovanější a to znamená, že i náročnější a mnohem dražší na vývoj, pokud se tedy bavíme o velkých AAA projektech. Abychom Vám to trochu přiblížili, zkusíme odrecitovat bývalého prezidenta PlayStationu, Shawna Laydena, který se k nové generaci veřejně vyjádřil pro server GameBeat. 

Shawn tvrdí, že každý přechod na novou generaci je cítit především u financí pro vývoj her, který se prakticky vždy, zdvojnásobý. Zatím co u prvních generací stačil milion dolarů pro dokončení AAA hra, dnes jsou to i desítky milionů dolarů, jsou dokonce hry, které stál vývoj i 150 milionů dolarů, naprosto šílené číslo!

Layden prohlásil, že by byl nejradši, kdyby nové hry byly kratší, třeba taková singleplayerová hra, aby hráče vyšla třeba na 12 až 15 hodin herní doby. Krátké, že? Také jsme toho názoru, nicméně také tvrdí, že pokud by snad hry měly být dlouhé desítky hodin, bude potřeba zvýšit cenu, která už nyní, není nejmenší, hlavně v případě konzolových verzí.

Layden se bojí, že by brzy mohlo skončit spousty i talentovaných studií a to právě kvůli vysokým insvesticím do next-gen her, které se nemusejí vrátit.
    Autor  Jakub Hergesell, Šéfredaktor a zakladatel SPITE.cz

  Shawn Layden Next-gen
    

 

Našli jste v článku chybu nebo překlep?
Kontaktujte nás!
Nahlásit chybu v článku
25.06.2020 15:50:04
Administrator
   
BLACK BIG.png
 
 
 
SPITE.cz © 2011 - 2021, Všechna práva vyhrazena

TOPlistNezávislý herní magazín SPITE.cz se zaměřuje výhradně na PC, PlayStation, XBOX a Nintendo Switch.
Kopírování článků je bez našeho písemného souhlasu zakázáno, pro více informací nás kontaktujte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one