Crytek žaluje tvůrce Star Citizen

Star Citizen.png
Čtvrtek - 14.12. 2017            Autor: Jakub Hergesell

Společnost Crytek se rozhodla zažalovat studio Cloud Imperium (Star Citizen), údajně porušili hned několik předem jasných pravidel, které Crytek při vývoji požaduje.
Crytek v tyto dny řeší další nepříjemné problémy, podle nich totiž studio Cloud Imperium (tvůrci vesmírného #Star Citizen) porušilo práva a partnerství. Jelikož jako studio využíváte CryEngine, musí být jasně vidět logo enginu v credits a pokud se domluvíte na vývoji jedné hry, měli by jste verzi opravdu použít na jeden projekt.

Jenže podle Cryteku, Cloud Imperium pracuje hned na dvou hrách, Star Citizen (vesírný simulátor) a Squadron 42. A právě Squadron 42 se Cryteku nelíbí navíc se v něm nepíše nic o použitém CryEnginu. 

Jaká je odpověď Cloud Imperium? "CryEngine už nějakou dobu nepoužíváme, přešli jsme na #Lumberyard engine od Amazonu." (o tom jsme v prosinci 2016 psali). Bude tedy velmi zajímavé sledovat i další průběh této kauzy. Otázkou nyní zní, chce se Crytek zviditelnit, jde jim o velkou finanční náhradu nebo jsou opravdu tak zaujatí?14.12.2017 15:06:33
Administrator
   
BLACK BIG.png
 
SPITE.cz © 2011 - 2022, Všechna práva vyhrazena

TOPlistNezávislý herní magazín SPITE.cz se zaměřuje výhradně na PC, PlayStation, Xbox a Switch.
Kopírování článků je bez našeho písemného souhlasu zakázáno, pro více informací nás kontaktujte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one