Bethesda již oficiálně patří Microsoftu

Antimonopolní úřad pro Evropu a Ameriku schválil přechod společnosti ZeniMax pod giganta Microsoft XBOX.

Článek  Úterý - 9.3. 2021
Společnost ZeniMax již oficiálně patří Microsoftu. Rozhodl o tom soud a antimonopolní úřad pro Evropu a Ameriku. Phil Spencer, šéf herní divize XBOX již Bethesdu a spol (Arkane Studios, id Software, Tango GameWorks, Machine Games a další..) přivítal a oznámil, co to vlastně pro hráče bude znamenat.

Bethesda dál bude Bethesdou, dostanou volnou ruku při vývoji, ovšem, potvrdilo se to, čeho se PlayStation hráči obávali. Některé tituly, pravděpodobně ty nejočekávanější budou patřit exkluzivně platformě PC a XBOX. Je dost možné, že jednou z těchto her bude například chystané The Elder Scrolls 6. Nejbližšími hrami Bethesdy jsou Ghostwire: Tokyo a Deathloop, ty vyjdou dle plánu a smlouvy, dočasně pouze na PlayStationu, co se týče očekávané RPG hry Starfield, ta už by klidně pouze na PC a XBOX mohla vyjít, nicméně i u této hry věřím, že se na PlayStation podívá.

V budoucnu pak vyjdou velké značky jako Fallout nebo Wolfenstein, u těch bude zajímavé sledovat, zda si je Microsoft přivlastní či nikoliv. Vůbec bychom se nedivili ani připravovanému Dishonored 3 či DOOMu. Ve hře je také nedavno oznámený Indiana Jones (ta však na PS5 byla potvrzena). 
 XBOX Bethesda
 
  
Jakub Hergesell      
   
Zakladatel (2011) a šéfredaktor herního deníku SPITE.cz.
Velký fanoušek open-world a survival her.
  
Nahlásit chybu v článku
XBOX.jpg
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "1360"
09.03.2021 16:54:21
Administrator
   
BLACK BIG.png
 
SPITE.cz © 2011 - 2022, Všechna práva vyhrazena

TOPlistNezávislý herní magazín SPITE.cz se zaměřuje výhradně na PC, PlayStation, Xbox a Switch.
Kopírování článků je bez našeho písemného souhlasu zakázáno, pro více informací nás kontaktujte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one