Loading

Google představil streamovací službu Stadia

Stadia.jpg
Úterý - 19.3. 2019           Autor: Jakub Hergesell

Přesně jak se čekalo, tak se stalo, společnost Google představila svoji nadějnou ambiciózní streamovací cloud službu Stadia. Aneb, největší AAA hry si v klidu zahrajeme na starých noteboocích.
Google už nějakou dobu plánoval představit svoji streamovací cloudovou službu a došlo k tomu nyní na GDC 2019. Jmenuje se Google Stadia a spuštěna by u nás měla už koncem letošního roku (2019). Co se týče výkonu, Google nabídne silnější "konzoli" než je Xbox One X a PlayStation 4 Pro dohromady. Každý předplatitel dostane "vlastní" 1 grafickou kartu, kterou bude mít samozřejmě Google, stejně jako ostatní hardware u sebe. Na nás bude jen maličkost, přijít do vyhledavače Google Chrome, najít si hru a dát spustit, spuštěna by měla být do 5 sekund. 

Spustit hry však půjde i jinými způsoby, například, sledujete hru na YouTube, líbí se Vám a chcete si ji zahrát? Žádný problém, prostě klinete na hrát a za 5 vteřin můžete. Tyto speciální odkazy pak budeme moct najít na několika místech, třeba v reklamách herních společností a podobně. Stadia bude podporovat jak všechny USB gamepady, tak klávesnici a myš. Ze začátku také 4K/60FPS, později až 8K.

Na kolik nás měsíčně vyjde Stadia prozatím není jasné, Google vše včas upřesní. Níže ještě představení Google gamepadu.
Google Gamepad.png19.03.2019 22:59:30
Administrator
BLACK BIG.png
 
SPITE.cz © 2011 - 2019, Všechna práva vyhrazena
TOPlist
Nezávislý herní magazín SPITE.cz se zaměřuje výhradně na PC, PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch.
Kopírování článků je bez našeho písemného souhlasu zakázáno, pro více informací nás kontaktujte.


Name
Email
Comment
Or visit this link or this one