Speciál: Zrušené hry - Star Wars: 1313

Star Wars 1313.jpg
Speciál  Neděle - 10.5. 2020
Star Wars: 1313 bylo oznámeno v roce 2012 na populárním veletrhu E3. Hru v tu dobu vytvářelo hned několik studií. Tím hlavním bylo LucasArts, které mělo pod palcem všechny hry ze světa Hvězdných válek. Hra byla vývíjena na Unreal Enginu a lákala na Gamescom 2012, kde se měly objevit vůbec první gameplay záběry. A tak se také stalo, v tu dobu však nikoho ani ve snu nenapadlo, že hry se nakonec nikdy nedočkáme.

Ještě o rok později jsme mohli vidět další gameplay záběry, k tomu všemu jsme se však dozvěděli také novinku, že LucasArts bylo odkoupeno společností Disney, která si však všechno až do dnes organizuje tak trochu po svém, hodně chaoticky a ruší jeden projekt za druhým - a nejde nutně pouze o hry.

Disney oznámilo reorganizaci týmu LucasArts a chtělo vidět další vývojářské demoverze, na těch vývojářský tým úspěšně pracoval. Bohužel to asi nebylo dost.
Ještě v roce 2013 bylo oznámeno stopnutí vývoje a tím vše prakticky skončilo. Studio LucasArts potřebovalo mnohem více času - roky, a samozřejmě i financí. A to se Disney nelíbilo. V tu dobu se tak začal psát smutný příběh o velmi očekávané hře, která byla zrušena. 

Každopádně se už o dva roky později objevily informace, že Disney přemýšlí o pokračování v pracích na 1313 - a opravdu se začalo. Nakonec se však ukázalo, že nešlo přímo o Star Wars: 1313, ale novou Star Wars hru, do které byly použity materiály z 1313. I tato hra byla později zrušena, EA se nelíbil její stav. Později se objevily zprávy přímo od ex-vývojářů EA, kteří absolutně nechápali zrušení této hry, prý vypadala jako Uncharted ze světa Star Wars - velká škoda.

Ve Star Wars: 1313 jsme se měli ujmout role mladého lovce odměn, který převzal moc nad Boba Fettem. Těšit jsme se měli na velký a barevný otevřený svět - což dokázaly také uniklé obrázky ze hry. Na ty se můžete podívat níže. Co je jisté, hry se už nikdy nedočkáme. Snad EA jednou připraví něco, co se bude alespoň trochu podobat.
2.jpg
1.jpg
3.jpg
6.jpg
5.jpg
  AUTOR: JAKUB HERGESELL                                                             

TAGY Star Wars: 1313
    

 
 
Našli jste ve článku překlep v textu nebo jinou chybu? 
Kontaktujte nás kliknutím na obálku nad tímto upozorněním, děkujeme.
01.06.2020 10:02:15
Administrator
   
cod.jpg
BLACK BIG.png
 
SPITE.cz © 2011 - 2020, Všechna práva vyhrazena

TOPlistNezávislý herní magazín SPITE.cz se zaměřuje výhradně na PC, PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch.
Kopírování článků je bez našeho písemného souhlasu zakázáno, pro více informací nás kontaktujte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one