Xbox One S: Vlastnosti, cena, datum vydání a další

Xbox One S.png
Určitě už většina z Vás postřehla zprávu o nové konzoli Xbox One S, kterou Microsoft oznámil na své konferenci, přesněji šéf Xbox divize Phil Spencer. My jsme ihned začali pátrat po více informacích, než Phil řekl a zjistili jsme toho opravdu hodně, máme téměř vše.
Microsoft během konference E3 2016 oznámili novou konzoli Xbox One S, je to vlastně spíše menší a lehce silnější bratr starší Xbox One. #Xbox One S nabídne menší velikost a to až o 40%, tvrdí Microsoft, bude pouze v bílé barvě a napájecí cihlu dostane přímo do krabice Xboxu. Uvnitř najdeme tu samou grafickou kartu, stejně tak procesor či RAMky, lepší zde bude HDD, který se bude prodávat ve 3 různých variantách. Nejmenší konzole XONES dostane 500 GB, druhá 1 TB a třetí 2 TB, což už je opravdu dost.

Velkou novinkou je zde více odemčeného výkonu, hráči se tedy mohou koukat na filmy či seriály ve 4K a více her než dříve hrát na 1080p FULL HD. Konzole dostala také lepší ovladač, k tomu se ještě ale dostaneme.
2.jpg
Co nabídne Xbox One S v bodech:
 
 • Je menší až o 40% a skrývá v sobě adapterovou cihlu
 • Tlačítko on/off je fyzické, nikoliv již dotykové
 • Konzole může být položena svisle i vodorovně
 • 3 USB porty jsou na přední straně konzole
 • Umí přehrát videa ve 4K ULTRA HD Blu-ray
 • Ovladač je vylepšený fyzicky + přidaný Bluetooth
 • Nejsilnější XONES nabídne až 2 TB HDD
 • HDR vizuál 
 
Možná Vás zaujal poslední bod - HDR vizuál. To současná gerenace nenabízí a že se ptáte co to je? HDR je funkce,která nabídne mnohem více plynulejších barev, vše tak bude více uvěřitelnější popřípadě realističtější. K takovému stroji už ale samozřemě potřebujete pořádnou televizi alespoň s FULL HD rozlišením. První HDR hry jsou Gears of War 4, Forza Horizon 3 a Scalebound. 

A ani tato nová, rychlejší konzole nedokáže nabídnout 4K zážitek z her, na to si budeme muset počkat až s konzolí Xbox Scorpio, kterou Microsoft naplánoval až na Vánoce 2017. 
  
Xbox One S - Gamepad:

Mezi novinky však můžeme zařadit také ovladač (gamepad) pro nový Xbox One S. Je fyzicky opět upravený pro lepší uchopení. Ze spodu ovladače jsou nové "textury", grip, který vám nebude klouzat z rukou - viz trailer níže.

Připojíte jej také k PC.
Xbox One S gamepad.png
  
Xbox One S - datum vydání a cena:

Xbox One S se začne prodávat už letos ve třech různých verzích (rozdíl v HDD), přesněji už začátkem Srpna. České eshopy zatím nenabízí ani předobjdnávky, k nám se však dostala oficiální cena Microsoftu. Za tyto tři různé typy zaplatíte.
  
 • Xbox One S - 500 GB: 299€ + možnost zakoupení stojanu pro svislou polohu konzole za 20€
 • Xbox One S - 1 TB: 349€ + možnost zakoupení stojanu pro svislou polohu konzole za 20€
 • Xbox One S - 2 TB: 399€ + stojan v balení zdarma
 
  19.06.2016 11:11:39
Administrator
   
BLACK BIG.png
 
SPITE.cz © 2011 - 2022, Všechna práva vyhrazena

TOPlistNezávislý herní magazín SPITE.cz se zaměřuje výhradně na PC, PlayStation, Xbox a Switch.
Kopírování článků je bez našeho písemného souhlasu zakázáno, pro více informací nás kontaktujte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one