Windows 10 slaví první rok, sním je tu velký update

Windows 10.png
Operační systém Windows 10 je oficiálně venku už rok. Microsoft tak slaví svůj první rok. Dle ofiko vyjádření - úspěšný rok. O Windows 10 byl obrovský zájem a to i především díky upgradu zdarma. Dnes se ale podíváme, co za velký update se k nám blíží, vyjít má už dnes.
Před několika dny jsme Vás ještě na poslední chvíli upozorňovali, že upgrade na #Windows 10 zdarma pomalu končí. A tak se také stalo. Hned na to ale Microsoft informuje, že se během dneška (2.8. 2016) dočkáme velkého updatu, který přidá hned několik novinek a poupraví uživatelské rozhraní. Ti, co jsou přihlášení v programu Insider už update mohou mít od včerejšího dne.

Pojďme si detailně shrnou, co nás v již druhém velkém updatu čeká. Většina změn asi nebude vidět na první pohled. Například novinky "společnice" Cortany se nám bohužel uplně vyhnou.

• Nový vzhled nabídky start:

Po rozkliknutí nabídky Start vlevo dole tam nyní máte nabídku Všechny aplikace, napájení, nastavení nebo průzkumník souborů. Nyní se lišta lehce poupraví, dostane hezký vzhled a najdeme zde pouze aplikace. 

• Nové funkce prohlížeče Microsoft Edge:

Microsoft Edge měl nabízet doplňkové rozšíření už v minulých updatech, Microsoft to sliboval například už v Listopadu, k ničemu ale nedošlo. Tak nyní už je to jisté. Rozšíření najdete v pravém horním rohu, po rozklikutí ••• uvidíte rozšíření. 

• Změna vzhledu tabletového módu:


Pokud vlastníte dotykový displej, určitě využíváte možnosti "Tabletového módu". Ten se nyní trošku pozmění, naštěstí k lepšímu. 

• Elektronický inkoust:

Pokud máte dotykový displej či připojený tablet k Windows 10, určitě víte o elektronickém inkoustu. Ten je po updatu ještě lepší s více možnostmi. V pravém dolním rohu se Vám objeví nová ikonka pera. Po rozkliknutí "pera" na Vás vykoukne několik možností. Můžete si například začít malovat nebo psát poznámky. 


• Skype:

Jak už asi víte, Microsoft před několika lety koupili komunikační značku Skype, kterou má ve svém PC či jiném přístroji každý. Na Windows 10 ale přichází s mnoha změnami. Skype dostal více funkcí, je přehlednější - více novinek a všeho kolem Skypu teprve testujeme.

• Cortana:


Uměle vytvořená virtuální pomocnice Cortana je stále v České a Slovenské republice nedostupná. Její novinky si tak nemůžeme vyzkoušet (angličtinu v PC nechceme přepínat). 


Aktualizace by se měla v našich PC objevit už dnes někdy odpoledne, přesný čas Microsoft nedokáže odhadnout ani slíbit.02.08.2016 10:04:22
Administrator
   
BLACK BIG.png
 
SPITE.cz © 2011 - 2022, Všechna práva vyhrazena

TOPlistNezávislý herní magazín SPITE.cz se zaměřuje výhradně na PC, PlayStation, Xbox a Switch.
Kopírování článků je bez našeho písemného souhlasu zakázáno, pro více informací nás kontaktujte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one