Vyzkoušeli jsme Fortnite: Battle-royale mód

Fortnite Battle-royal.png
Epic Games nás oficiálně pozvalo do připravovaného Battle-royale módu free-to-play hříčky Fortnite, my samozřejmě neváhali a vydali jsme se testovat. Vyzkoušeli jsme herní mechaniky a detailně se podívali na to, zda jde opravdu o okopírované PUBG do Fortnite světa.
V první řadě chceme poděkovat Epic Games pro předčasný přístup do battle-royale hry #Fortnite, která bude dostupná všem hráčům už 26.9. 2017 ve free-to-play verzi. Máme tak šanci už několik dní testovat hru a to jsme také pečlivě udělali. Jelikož máme velké zkušenosti s Battle-royalem, věděli jsme, co nás asi čeká a jak vše funguje. 

Pokud hrajete třeba #PUBG, hra Vás v ničem nepřekvapí, i zde se ze začátku můžete napojit až do čtyřčlenného týmu v lobby nebo hrát solo, i tak ale zatím můžete potkat v solu plný squad, což prostě nedáte. Hned ze začátku našich dojmů Vás upozorníme, že Fortnite není žádným simulátorem, ale arkádou jako hrom, hra nenabízí žádné attachmenty, žádné zaměřovače, krom snipera samozřejmě. 

Hned ze začátku se však pousmějete nad párty busem, který Vás rozveze nad herním ostrovem, ten má přibližně 6 x 6 km². 
1.png
6.png
Tady už Vás čeká klasika, vybereme si nejvhodnější místo na loot a jdete se na to.

Co jsme za posledních pár dnů postřehli, mezi zbraněmi lze najít třeba AWP, SCAR-L, M16 nebo nejrůznější typy brokovnic. Samozřejmě nechybí slabší SMG a pistole. Jak už jsme psali vyše, nečekejte žádné attachmenty, jde čistě o arkádovku. Nesbíráte ani žádné doplňky jako neprůstřelné vesty, batohy nebo helmy, hrajete v základním vybavení. 

Co však hráče určitě potěší je možnost postavit si vlastní malou pevnost a to jak ze dřeva, která má menší životnost, tak třeba z cihel, která má logicky vyšší životnost. Suroviny na takové stavby sbíráme třeba po balíčcích, které se ukrývají různě ve světě nebo rozmlácením jiné pevnosti, baráku, stromů, mostů a dalších věcí, celý svět je z 80% možný zlikvidovat. Po nasbírání dostatečného počtu například dřeva, si můžeme někde v bezpečné zóně postavit třeba vlastní chatičku, stačí si navolit F1, F2, F3, F4 nebo F5 a díky základním plánkům můžeme začít stavět. 
5.png
Pokud čtete náš magazín častěji, pravděpodobně jste postřehli stížnost Bluehole studia, kterým údajně Fortnite krade nápady a herní mechaniky. Je tomu opravdu tak? Pokud PUBG hrajete, určitě Vám něco hru připomene, že by ale okopírovali hru, to se říct nedá, Fortnite má vlastní svět a jinak se Battle-royale mód udělat nedá.

Fortnite nabízí pokročilou destrukci, truhly s poklady nebo stavení pevností, což v PUBG nevidíme ani náhodou. Nebojí se PUBG náhodou konkurence? Vždyť Epic Games jsou velmi dobří vývojáři a Fortnite taktéž jede na Unreal Engine 4 a ještě jde o free-to-play hru. Každopádně, až si tvůrci PUBG vyzkouší Fortnite, zjistí, že tohle konkurence opravdu není, jde pouze o slabší odvar a odreagovávačku s práteli.
2.png
21931160_10210214715752548_591308746_o.png
Pokud Vás #Fortnite: Battle-royale zaujalo, už 26.9. 2017 si jej budete moct vyzkoušet všichni. 25.09.2017 11:45:21
Administrator
   
BLACK BIG.png
 
SPITE.cz © 2011 - 2022, Všechna práva vyhrazena

TOPlistNezávislý herní magazín SPITE.cz se zaměřuje výhradně na PC, PlayStation, Xbox a Switch.
Kopírování článků je bez našeho písemného souhlasu zakázáno, pro více informací nás kontaktujte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one