Vše, co by jste měli vědět o Kingdom Come: Deliverance

deliverance.png
Připravili jsme si pro Vás preview z české rpg hry Kingdom Come: Deliverance od Warhorse studia. O hře jste toho mohli poslední dny slyšet mnoho, ovšem my Vám vše hodíme do jednoho článku a to včetně zcela nových informací + jak je na tom kampaň KickStarter?
Kingdom Come nabídne otevřený svět v realistickém RPG žánru, který Vás zavede do středověké Evropy za největších bojů a nesvárů. Naše hlavní postava je mladý kovář, který se vydá na cestu kvůli svému otci, který umírá a dal svému synovi poslední své přání. Mladý kovář se tak bude snažit zastavit krvelačné boje a zachránit krále, který byl unesen. Tím začíná celý příběh na krásném realistickém světě s technologií CryEngine 3.

Hra nabídne plnění úkolů v několika různých možnostech, ne vždy se tak musíte rozhodnout stejně. Sami si můžete určit, jakým charakterem budete, buď jste hodní a nebo zlý. Ovšem každý z nás se bude muset jednou zachovat jako hodný a potom zlý, pokud Vám dojdou peníze, tak si je prostě ukradnete a jelikož jste kovář, tak umíte i šermovat nebo zacházet s lukem - právě tyto dvě zbraně Vám budou nejbližší. Stím také přichází i možnost úpravy zbraní a vylepšování schopností - tedy těch realných, ve hře nečekejte žádnou magii  a tomu podobné.
1.jpg
2.jpg
Celá hra přinese 3 části. První potrvá krásných 30 hodin, celkově se všemi třemi nás to vyjde na přibližně 70 hodin. V těchto desítkách hodin Vás čeká nespočet soubojů, jak osobních, tak velkých s celou armádou. Jelikož chce Warhorse hru přiblížit co nejvíce realitě, tak souboje jako například v Assassin's Creed, kde položíte sami do 10 vteřin třeba 10 chlapů rozhodně nečekejte. 

Ovšem pokud jste sami a uvidíte více početnou skupinku lidí, je lepší se buď nenápadně vyhnout obloukem, nebo vzít koně a rychle ujet. Navštívit můžete několik vesnic nebo velké hrady, čekat nás budou také rozlehlé lesy, louky a pole. Warhorse se také pyšní dokonalým soubojovím systémem nebo pomocnou rukou, co tím chceme říct? Pokud procházíte vesnici a vidíte, že někdo potřebuje pomoct, nezaváhejte a zkuste se mu nabídnout, někdo ji přijme, někdo ne, ale radíme Vám dobře, radši sami do ničeho nezasahujte, někteří lidé umí být pěkně přísní. Mezi lidmi Vás čeká ale i více dobrodružství, zkuste svést nějakou ženu, staňte se místním hrdinou nebo uklidněte místní frajírky.
3.jpg
4.jpg
V Kingdom Come nechybí také crafting, uvařte si léčivé byliny, ukovejte a zachovávejte si zbraně v dokonalém stavu. Crafting ve hře bude i docela důležitou možností, lze z ní pěkně vydělat. Tvůrci také upozorňují, ve hře nečekejte žádné draky nebo kouzelníky, jde o realistickou hru ze středověké Evropy - ve hře jde o něco jinýho než tyto prvky.

A to především o velké hrady s realnými jmény, pravé velké rytíře, velké bitvy a souboje, politické rozhodnutí, a místa, které opravdu existují nebo existovali. 

A když už Warhorse řekne realistická RPG, tak se vším všudy. S sebou na cesty si musíte vzít samozřejmě jídlo a pití, ovšem pozor, i zde by se mohl objevit problém, jídlo, které bude dlouho v inventáři se může po několika dnech zkazit. Potřeba bude se také převlékat - pro našeho hlavního hrdinu bude hned několik desítek možností převleků do různých druhů brnění a až 4 vrstvy oblečení.

Kingdom Come si vzal inspiraci například z The Witcher, The Elder Scrolls V: Skyrim, Red Dead Redemption nebo Dark Souls. 
5.jpg
6.jpg
RPG systém v Kingdom Come:

České RPG nabídne žánr ve velkém stylu. Vylepšovat nebudete jen maličkosti, ale vlastně vše co má svámi něco společného. Nutný bude spánek, pravidelná strava, udržování zbraní v připraveném stavu kdykoliv zaútočit. Cestou světem se naučíte nové schopnosti s mečem nebo lukem. 


Brnění a obleky:

Cestou potkáte také několik obchodů, které nabízejí nejrůznější druhy brnění. Ovšem ne každé se může hodit právě Vám. Pokud chcete hrát potichu a spoléháte na Vaše stealth schopnosti, doporučujeme Vám lehčí brnění, které nechrastí a není moc vidět, na druhou stranu to samozřejmě znamená menší odolnost vůči meči. Jeden příklad máte níže.
d.jpg
Podpora týmu Warhorse pro tvorbu hry:

Warhorse bohužel několik měsíců nemohlo najít vydavatele, který by hru zaplatil, obrátili se tedy na nejistý KickStarter, který Vám může přinést buď hooodně peněz, nebo na druhou stranu nehorázně zklamat. Kingdom Come: Deliverance bude na KickStarteru 30 dní (nyní už jen 28) a musí vydělat 8.5 miliónu Kč. Ovšem hře se na KickStarteru daří a za necelé dva dny hra vydělala 66% z celkové potřeby. Pokud chcete i vy přispět tvůrcům, navštivte jejich KickStarter a pomozte nějakou tou korunkou.


Základní informace o hře:
 
  • Plánované platformy: PC, Linux, Mac (podle financí - PS4 a Xbox One)
  • Datum vydání: Konec roku 2015
  • Kategorie: RPG - open world
  • Česká lokalizace: -
  • DRM: -
  • Výrobce: Warhorse
  • Vydavatel: -
Tady krásný nový 8. minutový Trailer:
23.01.2014 07:59:37
Administrator
   
BLACK BIG.png
 
SPITE.cz © 2011 - 2021, Všechna práva vyhrazena

TOPlistNezávislý herní magazín SPITE.cz se zaměřuje výhradně na PC, PlayStation, XBOX a Nintendo Switch.
Kopírování článků je bez našeho písemného souhlasu zakázáno, pro více informací nás kontaktujte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one