Víme, proč Bioshock Infinite nemá české titulky, můžeme si za to sami

infinite.png
Také Vám přišlo divné, proč zrovna Bioshock Infinite nemá překlad do českého jazyka? Výrobce moc dobře věděl, že udělali jednu z top her tohoto roku, dokonce sami češtinu chtěli, ovšem neprošlo to u schvalovací komise, proč?


Pokud jste si přečetli celý nadpis, tak to tak přesně bohužel je. Je to jen naše chyba, že prý české titulky nejsou. Víme, jak to celé bylo. Před nějakým půl rokem začaly předobjednávky, slíbené jazyky byly od angličtiny po polštinu. 

Když se ale dostalo na český překlad, bylo to hned zamítnuto, proč, když hra má v recenzích tak vysoké výsledky a je to horký kandidát na hru roku? Když už jsme u překladů, těsně před vydáním byla zrušena i Polština, to samozřejmě Polské kupce nepotěšilo a vyhrožovali, že si hru nekoupí. Nakonec hotovou Polštinu dali jako dodatečný download na Steamu zdarma. Polsko má totiž 3× větší prodej her než my. 

Celý problém byl v tom, že Česká Republika (počítá se steam i všechny obchody) měla málo předplatitelů hry a proto se zamítly české titulky. Je to tak prý s většinou her. U českých předplatitelů se udělají počty, které vyhodnotí kolik cca kopií by se u nás mohlo prodat, potom se sečtou do nějakého dne předobjednatelé a z toho se odvodí, zda-li čestina bude. Bohužel Bioshock jí mít nebude a když, ne officiálně. Je to škoda, protože dialogů je tam mnoho a pokročilý angličtinář si hru neužije ani zdaleka, jako ostatní.31.03.2013 17:31:50
Administrator
   
BLACK BIG.png
 
SPITE.cz © 2011 - 2022, Všechna práva vyhrazena

TOPlistNezávislý herní magazín SPITE.cz se zaměřuje výhradně na PC, PlayStation, Xbox a Switch.
Kopírování článků je bez našeho písemného souhlasu zakázáno, pro více informací nás kontaktujte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one