VIDEO: Unreal Engine 4, CryEngine 4, Unity 5 a Source 2 se předvedly na GDC 2015

ue 4.jpg
Na právě probíhajícím GDC 2015 se objevily také firmy, které stojí za technologií Unreal Engine 4, CryEngine 4, Unity 5 a očekávaný Source 2 engine. Ze všech už jsme mohli vidět video, tedy až na ne zrovna kvalitní - kamerou nahraný Source 2. Mrkněte a porovnejte enginy.
Z každého velkého enginu máme něco, ovšem EA se svým Frostbite 3 se neukázal - nebylo co ukázat nebo už na něm hry nepoběží? Nechme se překvapit.
Unreal Engine 4

Velmi povedený a již využívaný engine, který odstartoval hrou - survival hororem #Daylight. I když už Epic Games vydali několik aktualizací, engine se stále zlepšuje a vidět to je na nejnovějších hrách, očekávané hry na Unreal Engine 4 jsou následovné. Hellblade, Borderlands: The Pre-Sequel, Tekken 7, Mortal Kombat: X, Batman: Arkham Knights a mnohem více, další hry a aktualizovanou verzu UE 4 uvidíte níže ve videu.

CryEngine 4

Sice oficiálně CryEngine 4 nenese číslovku 4, my ji přesto píšeme pro přehlednost. I Crytek si ale s enginem opravdu vyhrál a ukázal několik očekávaných her, které na enginu poběží, jednou z nich je samozřejmě také česká připravovaná rpg Kingdom Come: Deliverance. Další gigant, který tuto technologii využije je vysokorozpočtový Star Citizen. My se hlavně těšíme také na Homefront: The Revolution, kde by engine mohl ukázat svou sílu, přeci jen na hře pracuje samotný Crytek.

Unity 5

GDC 2015 přineslo také už pátou verzi ne zrovna oblíbeného enginu Unity. Páta verze ale ukázala, že rozhodně není k zahození a vyjde na této technologii několik opravdu skvělých a očekávaných her. Například RUST využije Unity 5 - hra, kterou už nyní můžete hrát v Early Access na Steamu. Další hrou je například Cities: Skylines a mnohem více, engine využijí spíše strategické hry. Sílu Unity 5 enginu ale můžete vidět v závěrečném Blacksmith demu.

Source 2

Tentokrát ani Valve nezahálelo a konečně představilo svůj dlouho připravovaný Engine - Source 2. Ten jako první ochutná Dota 2, která brzy dostane velkou aktualizaci, kde se změní právě zmiňovaný engine. Bohužel ale narozdíl od ostatních neukázalo Valve veřejně nic, co by jsme mohli zařadit do galerie jako engine výše. To, že Valve ale konečně ukázalo a představilo Source 2 je velmi dobrá zpráva, na řadu totiž přijdou k oznámení nové hry od Valve, kde doufáme v jedno a to v pokračování sérií Portal 3, Left 4 Dead 3 nebo Half-Life 3. Níže už video, které uniklo a bylo nahráno při přehlídce Source 2.

Jaký engine se Vám líbil nejvíce?

Unreal Engine 4 (38 | 46%)
CryEngine 4 (26 | 32%)
Unity 5 (2 | 2%)
Source 2 (16 | 20%)
08.03.2015 12:28:36
Administrator
   
BLACK BIG.png
 
SPITE.cz © 2011 - 2022, Všechna práva vyhrazena

TOPlistNezávislý herní magazín SPITE.cz se zaměřuje výhradně na PC, PlayStation, Xbox a Switch.
Kopírování článků je bez našeho písemného souhlasu zakázáno, pro více informací nás kontaktujte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one