VIDEO: Blizzard slaví 25 let od svého vzniku

Bliizard.png
Dnes je to přesně 25 let, kdy Blizzard oficiálně začal. K tomuto slavnému výročí, pro nás také připravili skvělý trailer. Pojďme si shrnout, co pro nás Blizzard udělal, jaké revoluční hry přinesl a jaké hry by do dalších let mohl vydat.
Společnost #Blizzard byla založena 8.2. 1991, hned na to, v roce 1992 vydali první hru pod jménem Blizzard, jmenuje se The Lord Vikings. V roce 1993 vydali závodní hru Rock & Roll Racing. V roce 1994 už ale vydali další 3 hry, mezi kterými se objevil Warcraft, který nastartoval obrovskou sérii. 

V roce 1995 vyšly další 3 hry, mezi kterými bylo také Warcraft 2. Po té už následovaly hry, které všichni dobře známe, naříklad Diablo, Warcraft 3, další díly Diabla nebo StarCraft série. Pak už následoval naprosto revoluční díl, v roce 2004 vyšlo World of Warcraft, tahle MMORPG se hraje do dnes a má přibližně 10 miliónů předplatitelů (měsíčně 300,-).

Další roky vydaly například Diablo 3 a několik DLC pro WoW (World of Wacraft). V roce 2014 Blizzard vydali karetní hru, kde jsme se opět setkali s klasickými postavami z jejich her. Hra se stala nejúspěšnější karetní hrou vůbec - Heathstone. Tuhle free-to-play hru hraje desítky miliónů lidí, je propojena na PC, iOS a Android, přičemž můžete hrát napříč platformami.

V roce 2015 vyšla MOBA hra Heroes of the Storm, kde se opět klasicky setkáváme s postavami Blizzardu, je také free-to-play. V roce 2016 zatím očekáváme kreslenou střílečku OverWatch, která má velmi dobré hodnocení (ve 2015 byla beta) a velký datadisk Legion pro WoW.

Blizzard také před několika měsíci oznámili, že s podporou World of Warcraft počítají minimálně do roku 2024.

Nyní se spekuluje, že jsou ve vývoji Diablo 4 a Warcraft 409.02.2016 14:16:43
Administrator
   
BLACK BIG.png
 
SPITE.cz © 2011 - 2022, Všechna práva vyhrazena

TOPlistNezávislý herní magazín SPITE.cz se zaměřuje výhradně na PC, PlayStation, Xbox a Switch.
Kopírování článků je bez našeho písemného souhlasu zakázáno, pro více informací nás kontaktujte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one