V Sony chtěli zdražit hry na více než 70$ za kus

Next-gen hry se budou zdražovat, to už bohužel nějakou dobu víme, nicméně v Sony přemýšleli o ještě větším nárůstu cen.

PS5.jpg
Článek  Úterý - 10.11. 2020
S každou generací konzol neroste pouze výkon těchto zařízení, ale také cena her. O tom jsme se bavili v našem článku, kde většina vydavatelství, které připravují AAA a AAAA hry přemýšlejí o navýšení standardní ceny o 10$, tedy ze 60$ na 70$, cena za hru se tak zvedne o přiblizně 250 Kč. Jako první s tímto krokem přišlo 2K Games, které next-gen verze svých her začalo prodávat právě za 70$. Později se nechaly slyšet také další společnosti, jako Take-Two (majitel GTA), který potvrdil, že i oni u velkých her plánují zdražovat.

Hráči samozřejmě ze zdražení her nebyli nadšení, nicméně ve finále můžeme být rádi, že jde "pouze" o 10$, v Sony totiž plánovali navýšení ceny ještě větší. Přišel stím magazín vg247. Sony následně informovala, že ceny pro velké hry se opravdu zvednou na 70$, jako první s tím přišlo Demon's Souls a další budou pokračovat. O kolik původně v Sony plánovali hry zdražovat není jasné, vůbec bychom se nedivili, kdyby ještě o dalších 10$. 

Někteří giganti se ale ke změně neunáhlují, například Ubisoft oficiálně oznámil, že plánované hry vyjdou stále za maximální cenovku 60$. Vůbec bychom se ale nedivili, kdyby například Skull & Bones, které je označováno za AAAA hru nakonec stálo zmiňovaných 70$. 
 PlayStation 5
 
  
Jakub Hergesell      
   
Zakladatel (2011) a šéfredaktor herního deníku SPITE.cz.
Velký fanoušek open-world a survival her.
  
Nahlásit chybu v článku
10.11.2020 11:42:21
Administrator
   
BLACK BIG.png
 
SPITE.cz © 2011 - 2022, Všechna práva vyhrazena

TOPlistNezávislý herní magazín SPITE.cz se zaměřuje výhradně na PC, PlayStation, Xbox a Switch.
Kopírování článků je bez našeho písemného souhlasu zakázáno, pro více informací nás kontaktujte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one