Unikly první specifikace konzole Scorpio

Scorpio.png
První novináři a herní vývojáři dostali informace ohledně specifikací prostřednictvím emailu. Netrvalo to ani pár hodin a někteří z nich se pochlubili, co v sobě za HW ukrývá project Scorpio, který oznámil Microsoft na E3 2016. Podle profesionálů ohledně HW jde o next-gen konzoli.
Není se čemu divit, konzole zatím označená jako #Xbox Project Scorpio má vyjít už letos v prosinci, je to sice ještě dlouhých jedenáct měsíců, Microsoft však musí mít dávno vymyšlené, co za hardware či software použije. Podle nejnovějšího úniku, který je z oficiálních zdrojů Microsoftu to vypadá, že Scorpio zcela zruší ESRAM, které využívají aktuálně konzole Xbox One a Xbox One S, nahradí je klasická herní (ryhlejší) RAM. I tak s ESRAM musejí výrobci pracovat, všechny hry na XONE totiž jedou přes ESRAM a nebylo by tak možné hrát starší tituly na Scorpiu.

Co už nějakou dobu víme, Project Scorpio má nabídnou 6 TFLOPŮ grafického čipu, to se dle dokumentu potvrdilo, půjde prý až o 4,5× výkonnější grafický čip než u Xbox One. Dozvěděli jsme se také, že konzole nabídne funkci Delta Colour Compression, kterou dnes využívá konzole PlayStation 4 Pro.

Dále se spekuluje o využitém procesoru, podle nedavného CES 2017 to vypadá, že by Microsoft mohl použít hodně výkonný procesor AMD Ryzen.26.01.2017 07:13:18
Administrator
   
BLACK BIG.png
 
SPITE.cz © 2011 - 2022, Všechna práva vyhrazena

TOPlistNezávislý herní magazín SPITE.cz se zaměřuje výhradně na PC, PlayStation, Xbox a Switch.
Kopírování článků je bez našeho písemného souhlasu zakázáno, pro více informací nás kontaktujte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one