Ubisoftu hrozí konec, snaží se jej vykoupit Vivendi

Ubisoft.png
Ubisoft se poslední dny potýká s opravdu špatným snem. Hrozí mu konec všeho, co za ty dlouhá léta udělali. Francouzská společnost Vivendi totiž skupuje akcie Ubisoftu tak rychle, až je to kritické a dál už to tak jít nemůže. Převzali by vládu nad celým Ubisoftem.
#Ubisoft, obří značka herního průmyslu, jsou tu s námi už skoro 30 let. Založili jej bratři Guillemotovi, kteří se dnes ale bojí o existenci firmy. Až extrémně jej začali vykupovat ze společnosti Vivendi, kteří vlastní dnes již desítky TV kanálů a dalších firem za stovky miliónů dolarů. Již je známo, že před několika lety odkoupili pár procent akcií Ubisoftu, nebylo to ale až tak závratné, jako nyní, kdy odkoupili dalších několik procent, ředitel Ubisoftu, Yves Guillemot a jeho další 4 bratři Guillemotovi létají po světě a snaží se sehnat spousty peněz od investorů, aby mohl být Ubisoft samostatnou a nezávislou firmou, stejně, jako to před několika lety udělal Activision Blizzard.

Pokud Vivendi odkoupí další procenta akcií, může být vývoj her Ubisoftu hodněo dlišný, než do posud, hrozila by tak i ztráta zaměstnanců, kterých je přes 3000 z celého světa. V ohrožení jsou ty největší studia, například tvůrci série Far Cry, Assassin's Creed, Ghost Recon a vlastn celá série Tom Clancy's, včetně očekávaného The Division.

My ačkoliv se Ubisoftu ne zrovna dařilo, držíme palce, již neodmyslitelně patří mezi oblíbené a největší herní společnosti vůbec.27.02.2016 12:25:55
Administrator
   
BLACK BIG.png
 
SPITE.cz © 2011 - 2022, Všechna práva vyhrazena

TOPlistNezávislý herní magazín SPITE.cz se zaměřuje výhradně na PC, PlayStation, Xbox a Switch.
Kopírování článků je bez našeho písemného souhlasu zakázáno, pro více informací nás kontaktujte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one