Titul nejhoršího vydavatele si za poslední roky odnáší 2K

maf2k.png
Když se řekne 2K, určitě si mnozí z Vás ihned vybaví například studio 2K Czech. Které už ale bohužel není, každopádně 2K jako vydavatel má na svém seznamu destíky AAA her, kterým se ale za poslední roky silně nedaří, proč? Prý za to může naprosto neprofesionální přístup 2K.
Na internetu se anonymně rozpovídal údajně bývalý zaměstananec 2K, který veřejně řekl, jak je vydavatelství 2K neprofesionální a jak zbytečně přichází o milióny dolarů.

Ukázkou by mohla být například nová #Mafia 3, česko-americká hra, jedna z nejočekávanějších letošních akčňáren už konečně po dlouhých letech vyšla. Bohužel ale nedopadla podle představ. Anonymní vývojář tvrdí, že do Mafia 3 byly vloženy sta milióny dolarů, 2K prý věřili, že na třetím díle Mafia zbohatnou. Jenže peníze se zpět nesypou a vydavatel je v mínusu. Aby se prý celý vývoj Mafie zaplatil, musí se prodat více jak 8 miliónů kůsů za plnou cenu (60€). Do dnes se však neprodalo ani milión kopií. Zdá se, že tady už to ani o moc lepší nebude. A proč za to může vydavatel 2K? Prý do každé hry až moc rýpou, vyškrtávají nápady vývojářů aniž by tomu vlastně rozumněli a na všechno rychle rychle pospíchají.

Mafia však není jediná hra, která nevydělala co měla, například akční Evolve, které je mezi námi teprve rok a už je z něj free-to-play, které bůh ví, jak ještě dlouho přežije. Podpora hry však skončila. Mezi další hry se zařadilo také Borderlans: The Pre-Sequel, ten se prodával překvapivě dobře a i měl co nabídnout, každopádně i zde platilo, že 2K tolik tlačilo na vývojáře, že hru nakonec dělalo pouze 40 vývojářů a měli na to jen 18 měsíců!

V dopise přímo od ex-vývojáře
Irrational Games (to patřilo pod 2K) se dále píše o mnohem více hrách, než jsme vypsali zde. Každopádně co 2K udělá v případě, že hry se nepodaří a ztrácí peníze? Prostě studio zruší a stovky lidí přijde o práci. 01.11.2016 00:04:32
Administrator
   
BLACK BIG.png
 
SPITE.cz © 2011 - 2022, Všechna práva vyhrazena

TOPlistNezávislý herní magazín SPITE.cz se zaměřuje výhradně na PC, PlayStation, Xbox a Switch.
Kopírování článků je bez našeho písemného souhlasu zakázáno, pro více informací nás kontaktujte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one