Remedy ve spolupráci s Epic Games údajně chystá Alan Wake 2

Finské studio Remedy chystá hned několik her najednou. Jedna z nich má být pokračování Alana Wakea.

Článek  Pátek - 2.4. 2021
Alan Wake.jpg
Oblíbené studio Remedy, které připravilo velké značky jako Alan Wake, Quantum Break nebo Control chystá hned několik projektů. To už nějakou dobu víme, nejde o žádné tajemství. Otázkou však bylo, co tohle talentované Finské studio kutí. 

Víme o připravované kampani s příběhem pro jednoho hráče pro akční střílečku Crossfire X. Zbytek týmu pracuje na jednom menším a jednom větším titulu. Podle důvěryhodného zdroje, kterým je v poslední době oblíbený novinář Jeff Grubb, Remedy chystá plnohodnotné pokračování oblíbeného Alana. První díl vyšel původně jen na XBOX 360 (2010), o dva roky později se dočkali i PC hráči. Šlo o velmi dobře hodnocenou hru a prakticky od vydání jedničky hráči volají po pokračování. To bohužel vyjít roky nemohlo, značka Alan Wake dlouhé roky patřila Microsoftu, který se však smiloval a studiu Remedy předal veškerá práva. I tak ale Alan v plánech nebyl, tvůrci situaci odůvodnili tak, že vývoj by stál obrovské peníze. 

V minulém roce to dalo Epic Games dohromady s Remedy a stalo se přímým vydavatelem jejich her. Od té doby je dost pravděpodobné, že Epic podpořil nový titul, kterým má být Alan Wake 2 finanční podporou. Navíc se už loni objevily spekulace, že Alan Wake 2 vyjde v roce 2022, to mně osobně přijde brzy - ale milé by to bylo.
 Alan Wake 2
 
  
Jakub Hergesell      
   
Zakladatel (2011) a šéfredaktor herního deníku SPITE.cz.
Velký fanoušek open-world a survival her.
  
Nahlásit chybu v článku
02.04.2021 10:44:31
Administrator
   
BLACK BIG.png
 
 
 
SPITE.cz © 2011 - 2021, Všechna práva vyhrazena

TOPlistNezávislý herní magazín SPITE.cz se zaměřuje výhradně na PC, PlayStation, XBOX a Nintendo Switch.
Kopírování článků je bez našeho písemného souhlasu zakázáno, pro více informací nás kontaktujte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one