RECENZE - Call of Duty: Black Ops 2

bo21.png
Osobně jsem nečekal od nového dílu Call of Duty zas tolik, jelikož mě budoucnost moc neláká, ale jako správný fanda, jsem si hru musel zahrát a nelituji toho, že jsem Treyarchu už nevěřil. Malé očekávání přineslo velké věci, které se popisují snadno, ale dívat se na ně je mnohem lepší.
Díky hodnocení se Call of Duty Black Ops 2 dostal do hledáčků her roku a s největší pravděpodobností si Call of Duty titul z akčních her obhájí.


První světová Cyber válka

zasáhne rok 2025, ale v příběhové linii se díky vyprávění vracíme zpět do 70-tých a 80-tých let a máme zpět na monitoru opět dva frajery v čele Alexem Masonem a Frankem Woodsem z prvního dílu. Jelikož těmto dvoum vojenský důchod unikne, tak tu musí být zápletka další, ale furt proti stejnému protivníkovi. Hra se pomocí vyprávění vrací do již zmíněných 70-tých a 80-tých let, ale celkově se odehrává v roce 2025. Ve vyprávění co se stalo před 30-ti lety terorizoval svět Raul Menendez, který je absolutní psychopat a vrah. Jelikož jeho dopadení se Frankovi Woodsovi a Alexu Masonovi nepovedlo, tak se o šílence Raula musí postarat syn Alexe Masona - David Mason. Příběh je různě propojován a jednou hrajete vyprávěný příběh a jednou ten reálný. Jelikož ale více se hraje spíše v minulosti, tak rok 2025 nevnímáte tak drasticky. 

Dědeček vypráví příběhy, které můžou skončit vždycky jinak a to i když se jedná o stejný děj. Tak je to i v kampani Black Ops 2, kde každá mise napřímo mění průběh kampaně. Proto když dohrajete hru jednou, tak si zkuste nezabít toho a toho.. konec bude jiný.
.
1.jpg

Běž, jeď nebo leť a střílej!

I přes více možných konců je hra naprosto lineární a pokud se nedržíte parťáků a máte v plánu něco dělat sám na vlastní pěst, tak se vrátíte zpět na checkpoint a můžete jít znova. Hra Vám v rozhodování nabídne celkem dost, ale v určitých mezích. Ovšem Call of Duty si člověk kupuje díky dobré kampani, multiplayeru, zombie módu a takovému nádechu Ramba - jdete, střílíte, jdete dál, osvobodíte, zabijete a tak dále. Když se podíváte na Black Ops 2, tak hned první mise Vám připomene film Postradatelní, kdy na vás jde tisíce nepřátel, ale vy si můžete kráčet i na nejtěžší obtížnost a nikdo vás netrefí. Tím navazuji na veliký mínus a to je obtížnost, která je procházka růžovým sadem a nebo opravdový boj, ale nic opravdu hardcore vás nečeká s tím nepočítejte.

Díky stupidním nepřátelům na obtížnost hard stačí běžet, střílet a někdy použít nůž nebo granát. Je fakt, že ve hře bojujete dost proti Somálským dětem,  ty díky nedostatku potravy a tak ani svalové hmoty sotva drží ten svůj samopal - to se pak špatně střílí.
.
2.jpg

Veliké plus celé hry je určitě briefing, před každou misí. V tom se dozvíte co v misi budete dělat a tak podle toho můžete vybrat patřičnou zbraň. To dodává další pocit volnosti a nejen to - je libo attachmenty? Klidně. Samozřejmě postupem času se zbraně v přípravě na misi odemykají, ale to způsobem takovým, že zbraň najdete v misi. 

Klobouk dolů před kluky z Treyarchu

jelikož oni dokázali vyždímat na maximum tento starý engine a tak ze hry dokázali udělat pěknou podívanou s krásným příběhem a super akcí. Je jedno, že detaily nejsou krásné, že se nedá zničit takřka všechno a destrukce je někdy až trapná, jde o to jak vás to vcucne, jak hra baví a po jednom dohrání mě hra dost bavila. Jak jsem už napsal - Pěkně vypadající.
.
3.jpg
Konečný verdikt

Black Ops 2 pěkná, lineární, akční, intenzivní, emocionální a pořádně epická jízda, které jsme se tento rok dočkali snad jen u Maxe Payna. Dočkáme se ověřených tradicí, které doplňují futuristické zbraně a vychytávky. Kromě toho nabízí pěkný zážitek a mezi FPS hrami je toho tento rok číslo 1.
.
+ příběh

+ futuristické zbraně a vybavení

+ různorodost a zábava

+ realistické animace obličejů

+ maximálně vyždímaný engine

+ hollywoodsky akční
- stupidní nepřátelé

- starý engine

- krátká kampaň
9 / 10
.
Za recenzi děkujeme uživateliLuke Foltín
04.02.2013 12:40:19
Administrator
   
BLACK BIG.png
 
SPITE.cz © 2011 - 2022, Všechna práva vyhrazena

TOPlistNezávislý herní magazín SPITE.cz se zaměřuje výhradně na PC, PlayStation, Xbox a Switch.
Kopírování článků je bez našeho písemného souhlasu zakázáno, pro více informací nás kontaktujte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one