Přehled: To nejlepší z GDC 2016

GDC.png
Velký Game Developer Conference 2016 právě končí, byl ve velkém znamení virtuální reality, která je podle mnohých budoucností her. Své ukázalo Sony, AMD nebo HTC: Vive. Pojďme se ale podívat na to nejlepší, co se za těch pár dní událo.
GDC 2016 probíhalo spíše ve znamení virtuální reality. Ukázali se Oculus Rift, HTC: Vive, PlayStation VR a nově se představilo AMD, které představilo svoje Solus Q. Nicméně vidět jsme mohli také něco z očekávaných her, pojďme se mrknout na to nejlepší.
VIDEA: CryEngine 5, Unreal Engine 4 a Unity 5

Velké společnosti, které již několik let provozují dnes velmi oblíbené motory her ukázaly, jak jsou připraveni na rok 2016. A že je se na co koukat. Překvapil nás však Crytek, který oznámil CryEngine 5, v ukázce zatím není vidět nějaký pokrok, ale na to je ještě čas. V článku uvidíte přehled všech aktualizovaných enginů.
VIDEO: Project Cars na Oculus Rift vypadá úžasně!

Závody Project Cars jsou mezi nám už nějaký ten měsíc, podpora a vydání na VR je zkrátka nutností. Tohle jsou přesně hry, kde VR brýle využijeme na plno. Už samotná ukázka musí navnadit všechny, kteří mají rádi skvělou grafiku a realistické ovládání - video zde ».
Těhle 30 her nabídne Oculus Rift hned po vydání

Společnost Facebook samozřejmě nechyběla se svým Oculus Rift, který prý po svém vydání (konec Března 2016) nabídne pěknou sbírku her - 30 různých VR exkluzivit, mezi které patří i větší tituly, jako například The Climb od Cryteku, Eagle Flight od Ubisoftu nebo Project Cars - celý seznam her zde »
VIDEO: PlayStation VR - Trailer a očekávané hry

Sony svůj headset představili už dávno, na GDC jen ukázali, jaké hry nás čekají a přidali nový trailer. Mimojiné, oznámili také cenu - 10.900 v České Republice. Bohužel se ale začnou prodávat až koncem roku, mluví se o Říjnu. A mimochodem, 24 hodin od oznámení ceny jejich VR se lidé doslova zbáznili a ihned se zarezervovaly všechny předobjednávky, Sony tak má zaručené vyprodání první vlny. Celý článek včetně videí a info zde »
Oznámení Star Wars: Trials on Tatooine VR

Ani LucasArts a společníci značky Star Wars tu nechyběli. Oznámili zcela nový projekt, z kterého ale ve finále nemusí být hra. Prý jde o "zkoušku", hra však není vyloučená. Podle prvních informací nás tento "dokument" vezme do světa hvězdných válek, které si "osobně prožijeme". První trailer zde »
Ubisoft oznámili Assassin's Creed hru exkluzivně pro VR

Letos se áčkového Assassina pro PC a konzole nedočkáme, to už je jisté. Vyjde však jeden pro virtuální realitu. Přesnější informace však nemáme. Podle spekulací by ale mohlo jít pouze o dokument, kde se proběhneme v kůži asasína. Vyloučená není ale ani nějaké adventura z vlastních očí. Celý článek zde »
VIDEO: Hellblade: Senua’s Sacrifice v epickém traileru

Sony prostřednictvím GDC ukázalo zcela nový, dost atmosferický trailer pro akční Hellblade s poditulem Senua's Sacrifice. Doporučujeme zkouknout v co nejvyšším rozlišení a nasadit si sluchátka a pořádně je ohulit, tohle za to prostě stojí. Video zde »
AMD oznamují vlastní VR zařízení

Ani společnost vyvíjející grafické karty a procesory AMD nechyběla na GDC. Dokonce tam představila vlastní VR zařízení, což asi nikdo nečekal. Dozvěděli jsme se o headsetu také první informace, jako je rozlišení 2560 × 1440 nebo HW požadavky. Nutně budete potřebovat minimálně 8 GB RAM, procesor FX-8800 nebo grafickou kartu AMD Radeon R7. Více informací a videoukázka brýlí zde »20.03.2016 19:42:25
Administrator
1
   
BLACK BIG.png
 
SPITE.cz © 2011 - 2022, Všechna práva vyhrazena

TOPlistNezávislý herní magazín SPITE.cz se zaměřuje výhradně na PC, PlayStation, Xbox a Switch.
Kopírování článků je bez našeho písemného souhlasu zakázáno, pro více informací nás kontaktujte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one