PŘEHLED: Jak je na tom se statistikami Minecraft, kolik uživatelů jej ještě hraje?

Minecraft.png
Minecraft, populární hra s otevřeným světem a prakticky neomezenou tvorbou takřka všeho. Dnes jsme si došláply na jeho statistiky, kolik kopií se prodalo, kolik lidí je současně online, v jakém věku se hra nečastěji hraje a kolik se denně prodá kopií? To budete překvapeni, vše oficiálně od Microsoftu.
#Minecraft vyšel v roce 2009, jeho autor Notch jej napsal ještě v Javě. V roce 2014 bylo studio Mojang odkoupeno Microsoftem za gigantických 53 miliard korun. A jak je na tom s aktivitou po dlouhých skoro 7 letech? Čísla jsou opravdu překvapivá, není divu, že se stále nepracuje na druhém díle.

Minecraftu se prodalo už přes 100 miliónů kopií, jsou zde samozřejmě započítány všechny platformy, a že zrovna Minecraft najdete opravdu všude, na PC, konzolích i mobilech. A kolik lidí ji hraje současně? Je to krásný 1 milión hráčů. Dozvěděli jsme se také, že Minercraft není tak dětská hra, jak většina říká, hráči jsou nejčastěji staří okolo 28 let. Dokonce ženy tvoří skoro 40% hráčů. 

Co ale překvapí je denní počet prodaných kopií, denně se jich prodá přes 10 tisíc, když se dnes podíváme na oficiální stránku, uvidíme zde statistiku, která říká, že dnes bylo prodáno krásných 12 tisíc kopií (zatím). 

Co na to říkáte, čekali jste spíš úpad komunity či si všímáte milióny lidí?16.04.2016 21:39:38
Administrator
   
BLACK BIG.png
 
SPITE.cz © 2011 - 2022, Všechna práva vyhrazena

TOPlistNezávislý herní magazín SPITE.cz se zaměřuje výhradně na PC, PlayStation, Xbox a Switch.
Kopírování článků je bez našeho písemného souhlasu zakázáno, pro více informací nás kontaktujte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one