Loading

Microsoft se pravděpodobně bojí Googlu, konkrétně služby Stadia

Google vs Microsoft.jpg
Pondělí - 15.4. 2019               Autor: Jakub Hergesell

Kdo dnes může konkurovat Microsoftu? Takových je opravdu málo, patří mezi ně však gigant Google, který stejně jako Microsoft připravuje stream-cloudové hraní, což se Microsoftu vůbec nelíbí.
Google svou stream-cloudovou službu Stadia představil na letošním GDC 2019, vše se zdá být revoluční záležitostí, přeci jen si zahrát nejlepší AAA bomby na klidně průměrné sestavě či starém notebooku jen díky prohlížeči Chrome a hardwaru Googlu je velká paráda. 

Něco podobného však plánuje i Microsoft se službou xCloud, kterou ale dodnes nepředstavil tak, jako konkurenční Google. Microsoft má strach a není divu, investice do takové služby jsou miliardové, o to větší strach mají po nedavném příspěvku Googlu, který uvedl, že si pochvaluje fenomenální podporu vývojářů a vydavatelství po celém světě. 

Marketingový ředitel Mike Michols společnosti Microsoft pro Xbox před pár dny řekl:..
"Rozvíjející se konkurenti, jako je Google, mají cloudovou infrastrukturu a komunitu YouTube, ale nemají obsah, který máme my, už 20 let vývíjíme hry a máme skvělou podporu vývojářů"
Zatím co Google Stadia se otevře prvním hráčům už letos, o xCloud od Microsoftu nemáme žádný ani přibližný datum spuštění. Celkově, rozhodne cena služby za měsíční poplatky a nabízený herní obsah. Co myslíte, má větší šanci Google nebo Microsoft?15.04.2019 12:25:05
Administrator
BLACK BIG.png
 
SPITE.cz © 2011 - 2019, Všechna práva vyhrazena
TOPlist
Nezávislý herní magazín SPITE.cz se zaměřuje výhradně na PC, PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch.
Kopírování článků je bez našeho písemného souhlasu zakázáno, pro více informací nás kontaktujte.


Name
Email
Comment
Or visit this link or this one