Microsoft představil streamovací službu Project xCloud

Pondělí - 8.10. 2018            Autor: Jakub Hergesell

Jsou to přesně 4 měsíce, co Phil Spencer, boss Xboxu mluvil o připravovaném cloudovém hraní, které by už brzy mohlo být realitou a možná dokonce budoucností či snad revolucí. Podívejte na představení xCloud.
Streamovací cloudová služba, o tom mluví společnosti už pěkných pár let. Tuto službu však spustilo jen pár větších společností, a to na ni lákaly obrovské společnosti, jako například Google. Nyní je řada na Microsoftu, konkrétně sám boss XBOXu o to novém projektu mluvil už na E3 2018, neřekl však podrobnosti, které známe dnes.

Není to tak dlouho, co Sony představilo PlayStation Now a NVIDIA službu GeForce Now, Nintendo Switch ji již také testuje, nyní se přidává gigant Microsoft, který chce přinést něco hodně podobného. Nová služba Project xCloud má fungovat vlastně stejně, skrze cloud (internet) bychom měli hrát i ty nejnáročnější hry jako Forza Horizon 4 a další třeba na tabletech či mobilních zařízení nebo zkrátka na XBOXovém ovladači - viz videa níže.

Teď už si jen počkat na veřejné testování, které by mohlo dorazit co nevidět. Otázkou je také cena za službu a jaké hry budou v seznamu. A kde že všude bude služba dostupná? I na to se můžete podívat níže.
cz sk.jpgProject xCloud.jpg
08.10.2018 20:20:12
Administrator
   
BLACK BIG.png
 
SPITE.cz © 2011 - 2022, Všechna práva vyhrazena

TOPlistNezávislý herní magazín SPITE.cz se zaměřuje výhradně na PC, PlayStation, Xbox a Switch.
Kopírování článků je bez našeho písemného souhlasu zakázáno, pro více informací nás kontaktujte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one