Microsoft odmítl exkluzivní práva na značku Marvel. V roce 2014 ji pak rychle sebrala Sony

Když Marvel ukončil spolupráci s Activisionem, řešilo se, kdo převezme vývoj nových her. Marvel se nabídl Microsoftu a Sony.

Článek  Pondělí - 23.5. 2022
Marvel Games.jpg
Pamětníci si ještě vzpomenou, že kdysi dávno vlastnilo exkluzivní práva pro značku Marvel, vydavatelství Activision. To přineslo spousty her včetně celkem dobrých dílů Spider-man. Nicméně vedení Marvel Games se hry příliš nezamlouvaly a tak smlouvu předčasně ukončily. Activision jen arogantně zareagovalo "hodně štěstí s hledáním někoho nového".

Psal se rok 2014 a Marvel Games se obrátilo na giganty Microsoft a Sony. Microsoft zareagoval jako první, každopádně vedení odpovědělo poděkováním za nabídku, ale odmítnutím. Důvodem mělo být zaměření interních studií na vlastní značky. 

Situace však využila Sony, a dobře udělala. V roce 2018 Sony ve spolupráci s Insomniac Games přineslo naprosto úžasné zpracování Marvel's Spider-man, které se rozhodně Sony vyplatilo. Hra si v recenzích vykoledovala parádních 8.8 / 10. Nyní se pomalu chystá druhý díl a do toho, ještě nepředstavený Marvel's Wolverine, též od Insomnic Games.

Aktuálně nevlastní exkluzivní práva nikdo, Marvel je nabídl dalším studiím, čehož využily například Nuverse s karetní hrou Marvel Snap, Eidos Montreal a jejich Guardians of the Galaxy, Dimensional Ink, které má pracovat na MMO hře nebo Skydance New Media a jejich nedavno oznámená adventura.
 Marvel
 
  
Jakub Hergesell       
   
Zakladatel (2011) a šéfredaktor herního deníku SPITE.cz.
Velký fanoušek open-world a survival her.
  
 
23.05.2022 15:32:13
Administrator
   
BLACK BIG.png
 
SPITE.cz © 2011 - 2022, Všechna práva vyhrazena

TOPlistNezávislý herní magazín SPITE.cz se zaměřuje výhradně na PC, PlayStation, Xbox a Switch.
Kopírování článků je bez našeho písemného souhlasu zakázáno, pro více informací nás kontaktujte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one