Michel Ancel končí s videohrami. Co bude s jeho Beyond Good & Evil 2?

Francouzský vývojář Michel Ancel, který více než 30 let spolupracoval s Ubisoftem jde do "důchodu".

Michel Ancel.jpg
Článek  Sobota - 19.9. 2020
Michel Ancel se narodil v roce 1972. Poprvé jsme však o něm mohli slyšet až o sedmnáct let později. V tu dobu se podílel na prvních videohrách jako grafik. Že jde o nadějného vývojáře her si všimnulo studio Ubisoft, kde Ancel strávil posledních skoro třicet let svého života.

Za to dobu připravil nebo se alespoň částečně podílel na například celé oblíbené sérii Rayman. Je také autorem hry Beyond Good & Evil, které vyšlo v roce 2003. Moc úspěchu ale nesklidil a Ubisoft jej označil za prodejní propadák.

Dále pak pracoval na dalších dílech Rayman. Před zhruba sedmi lety Ancel oznámil založení vlastního studia Wild Sheep (2013), o rok později pak oznámil vývoj debutové hry WILD. V roce 2017 pak společně s Ubisoftem překvapivě přišlo oznámení druhého dílu Beyond Good & Evil. V tu dobu byl ještě Ancel zcela rozhodnutý pracovat i na dalších hrách, nechal se slyšet, že po dokončení Beyond Good & Evil 2 by se mohl pustit do nového dílu Raymana. U toho ale bude v případě vývoje chybět, na svém Instagramovém profilu oznámil konec videoherní kariéry. Nyní v téměř 50-letech se chce věnovat svému koníčku, tou je divočina a příroda.

Co ale bude s rozpracovanými hrami? I to nezapomněl ve svém příspěvku zmínit. Beyond Good & Evil 2 je v dobrých rukou, to samé WILD. Ani jedna z her ho již nepotřebuje a prý si obě hry vedou velmi dobře. Zatím co o menší hře WILD se prakticky vůbec nemluví, Beyond Good & Evil 2 Ubisoft alespoň občas zmíní, posledně jsme se například dozvěděli, že půjde o AAAA hru. Co takové označení znamená? Přečtěte si v našem článku.
 Michel Ancel Beyond Good & Evil 2
 
  
Jakub Hergesell      
   
Zakladatel (2011) a šéfredaktor herního deníku SPITE.cz.
Velký fanoušek open-world a survival her.
  
Nahlásit chybu v článku
19.09.2020 00:31:04
Administrator
   
cod.jpg
BLACK BIG.png
 
SPITE.cz © 2011 - 2020, Všechna práva vyhrazena

TOPlistNezávislý herní magazín SPITE.cz se zaměřuje výhradně na PC, PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch.
Kopírování článků je bez našeho písemného souhlasu zakázáno, pro více informací nás kontaktujte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one