Mafia slaví 15. narozeniny

Mafia 1.png
V tyto dny je to přesně 15 let, co vyšla legendární MAFIA 1 pro PC. V dobrém na ni vzpomínáme samozřejmě my hráči, ale i samotní tvůrci a velcí herní společnosti. Pojďme si připomenout náročný vývoj hry nebo třeba to, že Mafia vůbec neměla být Mafia.
Před pátnácti lety vyšla do dnes nepřekonaná #Mafia 1, která dostala své hráče. Tahle legenda ale nebyla jen tak, vznikala dlouho, vlastně studio pracovalo na fantasy RPG, později však přišli stím, že chtějí něco reálnějšího, něco s filmovou a oblíbenou tématikou. Došlo na gangy mafie. Jenže, hlavní postava měla být policejní, hrát jsme měli za dobro, nikoliv za mafiána. 

Vše se změnilo po příchodu Dana Vávry (zakladatel studia Warhorse), ten upravil děj a scénář tak, aby byl zkrátka zajímavější a tak jsme si mohli vůbec v jedné z prvních her zahrát za nepřítele lidstva, hlavní postava byl mafián jménem Thomas Angelo. Na hře v tu dobu pracovalo maximálně 40 lidí a jak to dopadlo? Náramně. V tu dobu se však dočkali pouze majitelé PC verzí.

Na úspěch jedničky se pokusili v roce 2010 navázat s Mafia 2, kterou však nečekal jednoduchý úkol, v tu dobu přicházely populární next-gen konzole PlayStation 3 a Xbox 360, sčímž tvůrci neměli moc zkušeností a takový port nesl spousty práce. Naštěstí vše dopadlo dobře, jenže, pokud si dobře pamatujete, hráči hru 60:40 zavrhli, "tohle není Mafia", to však ještě nevěděli, sčím 2K přijde v roce 2016.

A jak vzpomínáte na Mafia 1 vy?30.08.2017 13:24:08
Administrator
   
BLACK BIG.png
 
SPITE.cz © 2011 - 2022, Všechna práva vyhrazena

TOPlistNezávislý herní magazín SPITE.cz se zaměřuje výhradně na PC, PlayStation, Xbox a Switch.
Kopírování článků je bez našeho písemného souhlasu zakázáno, pro více informací nás kontaktujte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one