Jak ušetřit mobilní data a spotřebu baterie při hraní Pokémon GO

Pokémon GO.png
Mobilní hra Pokémon Go od Niantic studia a Nintenda vyžaduje neustále připojení k internetu, a že si mobilních dat nevezme malé množství, mohou to být až desítky denně. To samé platí u baterie, je to opravdový žrout a my se Vám pokusíme poradit, jak ušetřit jak data, tak prodloužit baterii.
Jak už jsme psali výše, #Pokémon GO je opravdu náročný co se týče vybíjení baterie a to hned kvůli několika faktorům. Aby jste totiž hru mohli hrát, potřebujete zaplatá mobilní data, občas Wi-Fi, GPRS a další věci, o kterých možná ani nevíte, ale aplikace je potřebuje. To samé platí u mobilních dat, hra si může vzít i několik desítek denně. Níže se Vám pokusíme vyřešit tyto problémy a můžeme potvrdit, jsou opravdu funkční.

Jak ušetřit mobilní data:

Pokémon GO využívá mapy Google, takže vše, co vidíte na virtuální mapě, ať už jsou to cesty, pokestopy nebo gymy, vše jede online. Doporučíme Vám následovné, jděte do aplikace v mobilu Google Maps, klikněte vlevo nahoře na Menu (tři čárky), vyberte možnost Offline oblasti

Tam už by se Vám měla ukázat poloha toho, kde žijete, v našem případě město Kladno. Nyní se ujistěte, že jste na Wi-Fi, budete si totiž muset stáhnout offline mapu Vašeho města, dejte stáhnout (má několik desítek MB). Po té si už oblast můžete přejmenovat dle svého. Mapu bude nutné každých maximálně 30 dnů aktualizovat, počítejte opět cca 30 MB. Po přihlášení se do Pokémon GO už se automaticky načtou offline mapy, zrychlý se Vám načítání mapy, pokestop i gymů a hlavně, ušetří to data.
13866638_10206881636707655_1157692970_n.jpg
  
Jak snížit spotřebu baterie:

Asi největší problém při hraní, Pokémon GO žere opravdu hodně, jsou lidé, kterým telefon vydrží i pouze hodinu při aktivním hraní. Zkusíme Vám dát pár užitečných rad, které opravdu fungují. Jako první se ujistěte, že Vám při hraní běží co nejméně aplikací. Baterii Vám ušetří také offline mapy, o kterých jsme psali výše a to o pěkných pár desítek %. 

Pokud nevyužíváte zvuky aplikace, tak jedině dobře, v nastavení aplikace jsou zvuky a zvukové efekty, oboje vypněte, nechte si pouze vibrace, které se hodí. V poslední řadě si zapněte funkci Battery Saver - ta způsobí to, že pokud telefon otočíte vzhůrů nohama nebo dáte do kapsy, zhasne displej, hra však běží dále.31.07.2016 11:02:36
Administrator
   
BLACK BIG.png
 
SPITE.cz © 2011 - 2022, Všechna práva vyhrazena

TOPlistNezávislý herní magazín SPITE.cz se zaměřuje výhradně na PC, PlayStation, Xbox a Switch.
Kopírování článků je bez našeho písemného souhlasu zakázáno, pro více informací nás kontaktujte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one