Jak si vede PC verze Horizon: Zero Dawn v recenzích?

Už zítra vychází PC verze skvěle hodnocené hry Horizon: Zero Dawn. Jak si vede v recenzích?

Horizon Zero Dawn on PC.jpg
Článek  Čtvrtek - 6.8. 2020
Tak jsme se konečně dočkali. PC verze Horizon: Zero Dawn vychází už zítra 7.8. 2020. Původně exkluzivní kousek z PlayStation 4 z roku 2017 Sony vůbec poprvé poskytne na jinou platformu. Jak si studio Guerrilla Games poradilo s portem? Pojďme se podívat na nějaké ze zahraničních recenzí. Co se recenzentům líbilo a co je potřeba zlepšit?

Hra své kvality samozřejmě má, o tom jsme se mohli přesvědčit už v roce 2017. Co se týče dějové linky nebo grafické stránky, animací či skvělého audia, to se nezmění, hodnotit se bude především optimalizace hry. 

Horizon: Zero Dawn vychází v kompletní edici, tedy společně s jediným DLC, Frozen Wilds a aktuálně nasbíralo skvělé hodnocení. Na Metacritic můžeme vidět 8.6 / 10, zatím co na Opencritic 8.3 / 10. To značí jen jedno, tenhle port se povedl a nasype něco do kasičky Sony. 

Verdikt recenzentů:
PC verze se povedla, lehce ze začátku pokulhává optimalizace hry a padají FPSka, nicméně po chvíli se vše hodí do pořádku. Guerrilla Games si vyhráli s nastavením na PC. Upravit lze FOV, hustota vegetace nebo počet snímků za sekundu. Zatím co PS4 verze jela maximálně při 30FPS, na PC lze nastavit neomezeně.

Tvůrci si pohráli i se speciálními efekty. Původně se mělo za to, že hra neprojde žádnou velkou úpravou, nicméně je na PC vylepšené nasvícení a odrazy. Hra také podporuje větší nebo širší monitory. PC verze se zkrátka povedla, společně s DLC máte za 50$ zábavu na přibližně 60 až 70 hodin. Jediné, co by hráčům mohlo chybět, je český překlad. 
Níže 20 minut ze hry.
 Horizon: Zero Dawn
 
  
Jakub Hergesell      
   
Zakladatel (2011) a šéfredaktor herního deníku SPITE.cz.
Velký fanoušek open-world a survival her.
  
Nahlásit chybu v článku
06.08.2020 08:07:26
Administrator
   
cod.jpg
BLACK BIG.png
 
SPITE.cz © 2011 - 2020, Všechna práva vyhrazena

TOPlistNezávislý herní magazín SPITE.cz se zaměřuje výhradně na PC, PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch.
Kopírování článků je bez našeho písemného souhlasu zakázáno, pro více informací nás kontaktujte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one