Game Acces 18 oficiálně naplánováno

Game Acces 18.jpg
Středa - 16.5. 2018             Autor: Jakub Hergesell

Jíří Král a celý tým Game Acces vás zvou na video-herní vývojářskou akci v Brně. Co všechno nás čeká? Pojďme se detailně mrknout na celý plán, vše se uskuteční už začátkem příštího měsíce.
V pořadí již třetí konference herních vývojářů přivítá na 1000 účastníků, 30 pečlivě vybraných řečníků a 60 nezávislých herních vývojářů zde předvede své aktuální projekty.

Ve středu 30. května ji zahájí profesionální masterclass ​a produkční workshop​, na které hned následující den naváží workshopy vedené Brendou Romero a Johnem Romero​, ikonami herního vývoje. Čtvrteční večer již bude patřit stylové a zahajovací párty​.

V pátek ráno proběhne slavnostní zahájení​, při kterém, mimo jiné, komorní orchestr zahraje hudbu z legendární české hry speciálně upravenou pro tuto příležitost.

Po celý pátek a sobotu si návštěvníci užijí nabitý program. Proběhne celá řada zajímavých přednášek předních tvůrců legendárních her​, velké Indie & Business Showcase ​v unikátní atmosféře, ​a další dvě nezapomenutelné párty​. Účastníci budou mít také jedinečnou příležitost setkat se s mnoha zajímavými lidmi z oboru z celého světa​, ať už to jsou vývojáři, vydavatelé, investoři nebo ti, kteří se do oboru herního vývoje teprve chtějí pustit. Řečníky letošního ročníku budou legendy mezi herními vývojáři, například tvůrce her Doom, Wolfenstein 3D, Daikatana nebo Quake, John Romero a Brenda Romero​, která pracovala na peckách jako Dungeons & Dragons nebo Ghost Recon! I ostatní řečníci jsou světově známá jména, například Nate Stephens (God of War), Marek Madej (The Witcher 3), Ben McCaw (Horizon Zero Dawn), Paul Barnett (World of Tanks), Emil Pagliarulo (Fallout 3, 4), a Dan Vávra​(Kingdom Come: Deliverance).

Celou konferenci zakončí ceremonie Game Access Awards​, při které budou oceněny ty nejlepší projekty z Indie Showcase z 50 přihlášených týmů.

Každý nezávislý tým má možnost získat prostor pro prezentaci své hry a jeden premium lístek zdarma, stačí se jen zaregistrovat a splnit uvedené podmínky. Tím bude také automaticky zařazen do soutěže o ocenění v několika kategoriích.

Konference Game Access’18 se i letos uskuteční díky řade partnerů, kteří svou podporou pomáhají neustále zlepšovat jeho kvalitu. Generálním partnerem se stalo domácí studio Madfinger Games​, které se nedávno blýsklo celosvětově oblíbenou peckou Shadowgun Legends. Naše velké díky letos patří také studiím Wargaming​, Bohemia Interactive a Hangar 13​
Festival pro všechny fanoušky (nejen) digitálních her se stejně jako každá hra bude skládat z mnoha menších částí, tvořících dohromady jednu obrovskou porci zábavy. Návštěvníci si zde mohou vyzkoušet nejnovější hry i virtuální realitu, která jim umožní zcela se ponořit do nejrozmanitějších světů.

Velkým lákadlem je esports turnaj v nejpopulárnějších hrách současnosti. Tento turnaj profesionálů bude doplněn o univerzitní turnaj studentů, kteří na veletrhu sehrají finále. Atmosféru zdatně doplní i cosplayeři, kteří se utkají o hodnotné ceny za nejlepší kostým.

Nostalgické duše se potěší u retro koutku plného legendárních historických kousků, zatímco ti mladší poznají kořeny své nynější hráčské vášně.

Na své si přijdou i příznivci deskových her. Deskovky se čím dál tím více prolínají se světem digitálních her, když jsou mnohé převáděny do virtuálního světa. Naopak i některé populární digitální hry se již dočkaly i své deskové podoby. 16.05.2018 14:14:03
Administrator
   
BLACK BIG.png
 
SPITE.cz © 2011 - 2022, Všechna práva vyhrazena

TOPlistNezávislý herní magazín SPITE.cz se zaměřuje výhradně na PC, PlayStation, Xbox a Switch.
Kopírování článků je bez našeho písemného souhlasu zakázáno, pro více informací nás kontaktujte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one