Franouczský magazín tvrdí, že ví, proč Kojima nepřátelsky opustil Konami

Kojima.jpg
Článek  Pátek - 26.6. 2020
Hideo Kojima, legendární vývojář her, který se podepsal především pod sérii Metal Gear Solid ještě jako, dnes už bývalý víceředitel společnost Konami. Dnes už pracuje ve vlastním studiu Kojima Productions, kde si svůj debut odbyla kontroverzní hra Death Stranding. 

Proč ale před zhruba pěti lety opustil studio Konami, kde měl tak skvělé místo a prostředky pro nové hry? Teorií bylo několik, ovšem nyní přišel zahraniční magazín s novou informací. Ten tvrdí, že Kojima byl "vyhozen" kvůli, dá se říct, odcizení financí společnosti Konami k tomu, aby mohl vytvořit demo P.T., které mělo ukázat, jak asi bude vypadat oznámený Silent Hills. Využité finance údajně sebral z vývoje Metal Gear Solid V, který v tu dobu připravovali. 

To mělo Konami zjistit ve chvíli, kdy Kojima vydal demoverzi P.T., o tom totiž vedení Konami nemělo mít tušení. A právě to byl důvod stažení P.T. z oficiálního PlayStation Storu a zrušení Silent Hills + následný odchod Hidea z Konami.

Ke kauze, se kterou přišel magazín GameBlog.fr se vyjádřila i společnost Kojima Productions, která všechny tyto informace popírá. 
    Autor  Jakub Hergesell, Šéfredaktor a zakladatel SPITE.cz

  Hideo Kojima P.T. Silent Hills
    

 

Našli jste v článku chybu nebo překlep?
Kontaktujte nás!
Nahlásit chybu v článku
26.06.2020 12:32:04
Administrator
   
BLACK BIG.png
 
 
 
SPITE.cz © 2011 - 2021, Všechna práva vyhrazena

TOPlistNezávislý herní magazín SPITE.cz se zaměřuje výhradně na PC, PlayStation, XBOX a Nintendo Switch.
Kopírování článků je bez našeho písemného souhlasu zakázáno, pro více informací nás kontaktujte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one