Facebook koupil Oculus Rift za 2 miliardy dolarů

oculus.png
Včera (25.3.) se udála velká věc, zatím nejoblíbenější a nejvyužívanější brýle pro virtuální realitu - Oculus Rift koupila společnost Facebook. Mark Zuckerberg tvrdí, že plánují velké věci a vidí budoucnost právě v této technologii. Jejichž využití neplánujou využít pouze pro hry.
O Virtuální realitě (VR) se poslední měsíce píše hodně. Dokonce více a více společností představuje své brýle pro VR. Poslední ze společností bylo Sony, které představilo své brýle na GDC 2014. 

Teď ale zpět k Oculus Rift a novému majiteli Facebook. O prodeji a novému vlastnictví promluvil samotný Mark Zuckerberg, on samotný vidí budoucnost v takové věci, jako je virtuální realita, předpokládá, že Oculus se dá využít v mnoha jiných praktikách, než jen v hrách, které mimochodem Mark má rád. Brýle chce využít pro komunikaci mezi lidmi "tváří v tvář", samozřejmě přes brýle. Plánuje velké věci, jako například návštěvu u lékaře přímo ze svého domu, kde se "tváří v tvář" domluvíte s doktorem, to samé přednášky, nakupování a další skvělé výmysly, které samozřejmě realné jsou a časem zajisté budou. 

Investice a realizace budou velké, vše zasáhne až stovky miliónů dolarů. Proto brýle ve finále asi nebudou nejlacnější záležitostí. Vývoj bude nejspíše trvat ještě nějakou dobu. Facebook koupil Oculus Rift za neuvěřitelných 2 miliardy dolarů. 

Jinak Oculus Rift si již můžete koupit i do Vašich domovů, podporuje jej totiž hned několik her a je využívanější stále více. Před několika týdny hlavní tvůrci brýlí představili také druhou verzi, která už vypadá na design velmi parádně (oproti verzi 1, která se již nějakou dobu prodává). 

Zdroj: VG247
oculus_rift2.jpg
26.03.2014 09:48:06
Administrator
   
BLACK BIG.png
 
SPITE.cz © 2011 - 2022, Všechna práva vyhrazena

TOPlistNezávislý herní magazín SPITE.cz se zaměřuje výhradně na PC, PlayStation, Xbox a Switch.
Kopírování článků je bez našeho písemného souhlasu zakázáno, pro více informací nás kontaktujte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one