Fable: Legends oficiálně zrušeno, Lionhead studio končí

Fable.png
Pro všechny fanoušky RPG her a především fanoušky série Fable a Black & White máme velmi špatné zprávy. Microsoft oznámil konec studia Lionhead, které stojí právě za těmito hrami. Fable: Legends je tak oficiálně zrušeno a asi nikdy nevyjde.
Studio Lionhead ukázalo svou první hru v roce 2001, jmenovala se Black & White. To ještě nikdo nevěděl, že půjde o dlouhou sérii. Až do roku 2006 vyšlo hned několik dalších dílů. Nebyla to však jediná herní série tohoto studia. V roce 2004 studio vydalo novinku, jmenovala se Fable a též asi nebylo jisté, že vyjde hned několik dalších dílů a dodatků v tak velkém stylu.

Jenže přišel rok 2014, který oznámil zatím poslední díl série Fable s podtitulem Legends. Mělo jít o první hru běžící na #DirectX 12.0 oficiálně a exkluzivně dělanou pro Windows 10 (PC a XONE). V roce 2015 však přišla zpráva o odložení hry na "někdy v roce 2016", to už bylo podezřelé, že by ale celý titul skončil ještě před vydáním by nás ani ve snu nenapadlo. A to se přesně stalo, Lionhead studio oficiálně skončilo a sním i připravovaný díl #Fable: Legends.

RIP Lionhead Studios12.03.2016 15:32:40
Administrator
   
BLACK BIG.png
 
SPITE.cz © 2011 - 2022, Všechna práva vyhrazena

TOPlistNezávislý herní magazín SPITE.cz se zaměřuje výhradně na PC, PlayStation, Xbox a Switch.
Kopírování článků je bez našeho písemného souhlasu zakázáno, pro více informací nás kontaktujte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one