Ex-vývojář Steamu tvrdí, že Epic Store hráčům i studiím pomáhá

Epic Store vs Steam.jpg
Pondělí - 8.4. 2019               Autor: Jakub Hergesell

Jeden z bývalých vývojářů společnosti Steam/Valve, Richard Geldreich na svém twitter účtě prohlásil, že Steam hráče a vývojáře "okrádá" o velké peníze, zatím co Epic Store pomáhá oběma.
Už měsíce je nejžhavějším tématem herního světa boj mezi Epic Storem a Steamem. A není divu, většina hráčů, kteří využívají digitální prodej vlastní právě účet na Steamu, kam si ukládá desítky, někteří stovky titulů do knihovny. Jenže, najednou se objevil Epic Store s exkluzivními a velkými tituly, které údajně nabízí hráčům levně a vývojáři mají větší zisk z prodeje. Je to pravda? Pravda to je, jak na tuto situaci zareagoval bývalý vývojář Steamu/Valve?

Richard Geldreich se nechal slyšet, že hráči by měli být rádi za velkou konkurenci, kterou je Epic Store, Steam potřeboval něco, co jej "ohrozí", to samé prý hráči a samotní vydavatelé her. Proč? Zatím co Steam si bere velkých 30 % zisků, Epic Store pouze 12 %, což je obrovský rozdíl, když vyzememe v potaz, že velké hry se prodávají na milióny, i klidně desítky miliónů kusů. Hráčům navíc Epic Games nabízejí hry levnější, než Steam. 

Co ale Richard Geldreich uznává, Epic Store přišel velmi brzy, omezené služby které nabízí jsou oproti Steamu naprosto nulové, věří však, že Epic bude přidávat další funkce, dokud se nevyrovná Steamu. To ale potrvá, podle plánu se minimálně stejných funkcí se vším všudy dočkáme do dvou let. 

To však není vše, co Richard napsal... 
"Steam zabíjí počítačové hry, 30 % daň ze zisku je obrovská. Steam je pro Valve zlatý důl, peníze se tam sypou neskutečným tempem, má to vliv i na hry od Valve, vývojáři létají od projektu k projektu, přičemž žádné nakonec nedokončí."08.04.2019 20:00:24
Administrator
   
BLACK BIG.png
 
SPITE.cz © 2011 - 2022, Všechna práva vyhrazena

TOPlistNezávislý herní magazín SPITE.cz se zaměřuje výhradně na PC, PlayStation, Xbox a Switch.
Kopírování článků je bez našeho písemného souhlasu zakázáno, pro více informací nás kontaktujte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one