EA zrušilo vývoj dlouho připravovaného "Assassin's Creed"

EA ve studiu Motive roky připravovalo akční open-world připomínající Assassin's Creed. Vývoj ale skončil.

Článek  Pátek - 26.2. 2021
EA Gaia.jpg
V listopadu 2015 se společnost EA pochlubila ulovenou veteránkou Jade Raymondovou, která čerstvě opustila Ubisoft a podepsala se pod Assassin's Creed, Splinter Cell či Watch Dogs 1. V EA dostala za úkol vytvořit se svým týmem EA Motive akční open-world akci po vzoru Assassin's Creed, se kterým měla velké zkušenosti. EA dlouhodobě hledalo studio, které vytvoří akční hru s otevřeným světem, do dnes se jim to ale nedaří.

O rok později, v květnu 2016 se EA nechalo slyšet, že jejich "Project Gaia" (inspirant Assassin's Creed) vyjde v letech 2020 až 2021. O dva roky později se však objevily problémy a hra byla v roce 2018 restartována. Od té doby se potýkala s problémy. 

Vedení společnosti EA zasedlo a rozhodovalo, zda-li má smysl pokračovat na Anthem NEXT (Anthem 2.0) a rozpracované akční hře "Project Gaia". Rozhodlo se, že oba vývoje je nutné ukončit z důvodu ztraceného potenciálu. EA navíc Jade Raymondová opustila a připojila se ke Google Stadia.

A jeden bonus na konec. Že EA nikdy neukázalo nic z připravovaného vlastního "Assassina"? Ukázalo, zatím co si všichni hráči mysleli, že jde o záběry na nový Dragon Age, ve skutečnosti šlo o záběry na novinku Project Gaia. Záběry můžete vidět ve videu níže, konkrétně od 0:33. 
 EA "Assassin's Creed"
 
  
Jakub Hergesell      
   
Zakladatel (2011) a šéfredaktor herního deníku SPITE.cz.
Velký fanoušek open-world a survival her.
  
Nahlásit chybu v článku
26.02.2021 12:52:53
Administrator
   
BLACK BIG.png
 
SPITE.cz © 2011 - 2021, Všechna práva vyhrazena

TOPlistNezávislý herní magazín SPITE.cz se zaměřuje výhradně na PC, PlayStation, XBOX a Nintendo Switch.
Kopírování článků je bez našeho písemného souhlasu zakázáno, pro více informací nás kontaktujte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one