EA chce prodloužit licenci na Star Wars hry

EA Star Wars.jpg
Článek  Úterý - 23.6. 2020
Společnost Electronic Arts v roce 2013 oznámila velké partnerství s Disney, které vlastní veškerá práva na značku Star Wars. EA ještě ve 2013 prohlásilo, že se můžeme těšit na spousty skvělých her ze světa Hvězdných Válek. Do dnes, za dlouhých sedm let však vydali pouze dva díly Star Wars: Battlefront a úžasnou singleplayerovou hru Star Wars Jedi: Fallen Order. Dnes už také víme o připravovaném dogfightingovém titulu Star Wars: Squadrons

Hráči si v roce 2019 stěžovali na EA přímo Disney, hráčům se nelíbili nesplněné sliby o "spoustě Star Wars her". Disney však veřejně uvedlo, že je spokojené se situací a hrami od EA. 

Nicméně licence na Star Wars hry už za tři roky skončí, co bude pak? Pak se dozvíme, zda-li Disney prodloužilo smlouvu nebo ji dostane někdo jiný, někdo, kdo má velké zkušenosti s AAA hrami, jako třeba Ubisoft, Activision nebo Take-Two. 

Společnosti EA se ale Star Wars zamlouvá a není divu, jde o jednu z nejvíce komerčních značek v historii a prakticky vše jen s logem značky se prodává "samo". EA oznámilo, že má spousty plánů se Star Wars a bude Disney žádat o dalších 10 let. Tzn., že by hry od EA Star Wars vycházely až klidně do roku 2033. Tohle myslím, zaručeně vyjde, jen Jedi Fallen Order má více než 13 milionů prodaných kopií a oba díly Battlefrontu přes 35 milionů.
    Autor  Jakub Hergesell, Šéfredaktor a zakladatel SPITE.cz

  Star Wars EA Disney
    

 

Našli jste v článku chybu nebo překlep? Kontaktujte nás!
Nahlásit chybu v článku
23.06.2020 19:45:49
Administrator
   
BLACK BIG.png
 
SPITE.cz © 2011 - 2021, Všechna práva vyhrazena

TOPlistNezávislý herní magazín SPITE.cz se zaměřuje výhradně na PC, PlayStation, XBOX a Nintendo Switch.
Kopírování článků je bez našeho písemného souhlasu zakázáno, pro více informací nás kontaktujte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one