E3 2016: Microsoft oznámili nabušenou konzoli Xbox Scorpio

Xbox Scorpio.png
Konference Xboxu a Microsoftu skončila už včera, až dnes jsme si však našli chvilku času, aby jsme se věnovali další konzoli, kterou oznámil sám šéf Xbox divize Phil Spencer. Po konzoli Xbox One S, přichází další, jmenuje se Xbox Scorpio a co nabídne? V článku.
Microsoft toho na E3 2016 ukázal poměrně dost, bohužel jsme o většině her věděli, takže nebyly žádným pekvapením. Vidět jsme ale mohli také novou konzoli, kterou oznámili v průběhu konference. Jmenuje se Xbox One S a nabídne 3 různé varianty HDD. Jedna s 2 TB, další s 1 TB a třetí s 500 GB, přičemž všechny umí přehrát 4K Ultra HD video. Konzole je o 40% menší než původní Xbox One a vzhledem působí mnohem více elegantně. K tomu všemu dostane nově upravený gamepad. 

Xbox Scorpio

Na konci konference se však Phil Spencer vytáhl ještě s něčím, promluvil vůbec po prvé o další konzoli, kterou nyní Microsoft připravují. Jmenuje se Project Scorpio (Xbox Scorpio). Nabídnout by měla pohodové hraní ve 4K Ultra HD, 8 jádrový procesor a grafickou kartu s 6 teraflopy. Designově by měla být na ještě lepší úrovni a hry by měly být, stejně tak ovladače zcela kompatibilní s Xbox One a Xbox One S. Šéf Xboxu hovoří o konzoli jako vůbec nejvýkonější na světě, uvidíme, s čím přijde PlayStation 4 Neo (doposud nepředstavená).

Prodávat se začne na Vánoce 2017.
E3 2016 header.png14.06.2016 15:20:51
Administrator
   
BLACK BIG.png
 
SPITE.cz © 2011 - 2022, Všechna práva vyhrazena

TOPlistNezávislý herní magazín SPITE.cz se zaměřuje výhradně na PC, PlayStation, Xbox a Switch.
Kopírování článků je bez našeho písemného souhlasu zakázáno, pro více informací nás kontaktujte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one