Dnes je to 21 let od zapojení internetu pro ČeskoSlovensko

cssr.png
Dnes je to přesně 21 let od prvního připojení se k internetu Česko-Slovenské Republiky. Veděli jste, kdo a kde se připojil první? Víte také, jaká hra byla první od českých výrobců?
První internetové připojení se uskutečnilo v Praze v instituci ČVUT - 13. února 1992. Ovšem první testy začaly už v roce 1991. Internet nesloužil k sledování videí nebo hraní her. Šlo především jen o posílání dat mezi školami a pracovišti. Jen spojit různé instituce, školy a pracoviště zabralo pěknou dobu. Na obrázcích níže můžete vidět modem a první "skříňku" pro zapojení.
.
1.jpg
2.jpg
První weby byly pouze textové, nikde jste nemohli vidět obrázky nebo flashe. Maximálně malé ikonky u tlačítek. První roky byly plné výpadků a rychlost přenosů dat byl na dnešní poměry skoro žádný. I tak se našlo mnoho zájemců o první počítače a internet.

Po nějaké době na internet zaútočily i noviny, obchody a tím se vše pomalu začínalo rozjíždět. Občas jsme mohli zahlédnout obrázek, který v tu dobu bylo něco extra si dát na web. Přenosová rychlost byla milionkrát menší než nyní.

První česká hra...


Ta přišla už v roce 1994 a stále přesně 300 kč. Hra se jmenovala Tajemství Oslího Ostrova a vytvořili ji dva mladíci z Gymnázia. Hra měla napodobit v tu dobu populární díly Monkey Island a podle toho také pokračovala v ději. Šlo o piráta na ostrově - celkově to byla dobrodružná hra. Už tato hra nabízela několika bitový obraz, možnosti jako sebrat, zahodit nebo použít - stylizovaly také obrázky jako ikony možností. Obrázek ze hry níže. Prodávala se na disketě v papírovém obalu. Velikost hry byla 1.3 MB - kategorie Adventura. Stáhnout si ji legálně můžete zde.
.
2.png
13.02.2013 14:19:24
Administrator
   
BLACK BIG.png
 
SPITE.cz © 2011 - 2022, Všechna práva vyhrazena

TOPlistNezávislý herní magazín SPITE.cz se zaměřuje výhradně na PC, PlayStation, Xbox a Switch.
Kopírování článků je bez našeho písemného souhlasu zakázáno, pro více informací nás kontaktujte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one