Digital Foundry prozradilo pár detailů o Xbox Scorpio

Forza.png
Pokud se nemůžete dočkat nové konzole Xbox Scorpio od Microsoftu, tak je tenhle článek přímo pro Vás. Digital Foundry se totiž dočkalo skvělého dárku, Microsoft jim exkluzivně povolil prozradit pár informací ohledně očekávané konzole, která vyjde už letos v zimě.
Chlapík ve videu, Rich, představuje vnitřnosti očekávané konzole #Xbox Scorpio. Něco málo už nějakou dobu víme, každopádně dnes to máme černé na bílem od společnosti, která se hardwarem specializuje, tou je díky Microsoftu, exkluzivně Digital Foundry. Co o nové konzoli prozradili?

Microsoft myslel na všechno, od AMD si nechal vyrobit na míru vlastní grafickou kartu, která spolehlivě rozumí všem možným herním enginům a umí skvěle spolupracovat s procesorem a dalším HW v konzoli. Je až pozoruhodné, jaké vlastnosti GPU má, například nabídne 12 GB paměti GDDR5 a 6 TFLOPS (téměř dokonalé a nativní 4K). Jaký procesor v sobě ale skrývá pořádně nevíme, co je jisté, je 8. jádrový. 

Ptáte se, jak taková krabička uchladí tenhle matroš? Prý jednoduše, Rich viděl hrát novou Forzu Motorsport v nativním 4K ultra HD při 60FPS a výsledek? Naprosto šokující grafická/fyzická stránka a bedna se ani trochu nezadýchala. Sám ale tvrdí, že se až příliž podobá již vydanému PlayStation 4 Pro, který také 4K nabízí, ne však nativní, ale "digitálně" doladěný. Microsoftu prý jde především o 4K. Zdá se, že v tom vidí budouct, ač stále drtivá většina lidí ještě nemá ani 4K monitor či TV.
xbox scorpio engine.png
Obrázek výše Vám ani nic moc neřekne, co? Jde o velmi důležitý engine Scorpio, který to všechno řídí. Vše bylo důkladně vytvořeno společností AMD na míru. A je to znát, Microsoft si dal opravdu záležet a nová Forza díky tomu vypadá naprosto famózně, jeden Tech in-game obrázek je níže. Překvapivou zprávou je, že ač hra běží v nativním 4K rozlišení při 60 snímcích za sekundu, přesto je nával na grafiku pouhých 66%, což znamená, že grafická karta s 12 GB pamětí v sobě skrývá ještě mnoho výkonu.

Microsoft se dále opět opírá o společnost AMD, která jim dodává jak grafické karty, tak procesory. MS prý jejich architektuře fandí a rozumí ji každým coulem. Jejich partnerství by tak mohlo poškodit pozdější zakázky od Sony, které také odebírá kousky pro PlayStation. 

Více informací o nové konzoli Xbox Scorpio se dozvíme už za pár týdnů, kdy ji Microsoft sám oficiálně představí. Níže ještě malé srovnání hardwaru Scorpio, Xbox One a PS4.
 
Xbox Scorpio
 
Xbox One PlayStation 4 Pro
       

CPU:

40 upravených komputačních jednotek na 1172 MHz

12 komputačních jednotek GCN na 853MHz (Xbox One S: 914 MHz)

36 vylepšených komputačních jednotek GCN na 911 MHz

GPU:

40 upravených komputačních jednotek na 1172 MHz

8 vlastních jader Jaguar nataktovaných na 1,75 GHz

8 jader Jaguar nataktovaných na 2,1 GHz

Paměť:

12 GB / GDDR5

8 GB / DDR3

8 GB / GDDR5

Šířka pásma:

326 GB/s


DDR3: 68GB/s, ESRAM at max 204GB/s (Xbox One S: 219GB/s)

218 GB/s

HDD:

1 TB

500 GB / 1 TB / 2 TB

1 TB

Mechanika: 

4K UHD Blu-ray

Blu-ray (Xbox One S: 4K UHD)

Blu-ray
První screenshot z nové, ještě neoznámené Forzy!
1.png
Zdroj: Digital Foundry, Eurogamer.net06.04.2017 16:03:52
Administrator
   
BLACK BIG.png
 
SPITE.cz © 2011 - 2022, Všechna práva vyhrazena

TOPlistNezávislý herní magazín SPITE.cz se zaměřuje výhradně na PC, PlayStation, Xbox a Switch.
Kopírování článků je bez našeho písemného souhlasu zakázáno, pro více informací nás kontaktujte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one