TRENDY  Marvel's Avengers Crysis Far Cry 6 VALVE MAFIA (Remake) - Dabéři
MAFIA.png

Counter Strike slaví 20. narozeniny

Counter Strike 1.6.jpg
Středa - 19.6. 2019           Jakub Hergesell

Legenda mezi střílečkami, původně herní mód Counter Strike pro Half-Life přesně před dvaceti lety pobláznil svět a ukázal světu jednu z nejlepších FPS her vůbec.
Že je Half-Life legendární hrou, o tom žádná, mezi tím co jsme však před dvaceti lety hráli, vznikal mód Counter Strike, konkrétně jeho verze 1.0, kterou připravila dvojice móderů Minh Le a Jess Cliffe. Pravděpodobně neměli ani nejmenší ponětí, jak úspěšnou hru vytvořili. Postupem času jsme se dočkali dalších, velmi oblíbených verzí, jako 1.3 nebo 1.5. 

Po té však přišla "revoluce". Counter Strike 1.6 byl dalších 12 let na vrcholu, hru si pořídilo desítky miliónů lidí a i dnes jsou stále aktivní servery + se ještě nedavno hrál na profesionální esport scéně. V roce 2004 se už celkem velký tým pod Valve pokusil o vydání vylepšeného dílu Counter Strike: Source. Ten špatný nebyl, většina hráčů ale i nadále byla pro CS 1.6. 

Po letech to Valve zkusilo znovu, tentokrát s Counter Strike: Promod, který se měl vrátit ke kořenům klasiky jen v novém kabátě. I to ale nevyšlo a Promod byl už v beta verzi zrušen. V roce 2012 pak vyšel prozatím poslední díl Counter Strike: Global Offensive, který si od vydání pořídilo desítky miliónů lidí a patří mezi nejhranější hry současnosti.

Že Counter Strike slaví 20. narozky si dobře uvědomuje i Valve a k oslavám si v CS:GO můžete zahrát legendární starou mapu de_dust 2.19.06.2019 23:00:11
Administrator
GoT ad.png
BLACK BIG.png
 
SPITE.cz © 2011 - 2020, Všechna práva vyhrazena

TOPlistNezávislý herní magazín SPITE.cz se zaměřuje výhradně na PC, PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch.
Kopírování článků je bez našeho písemného souhlasu zakázáno, pro více informací nás kontaktujte.


Name
Email
Comment
Or visit this link or this one