Čínský výrobce cheatů si prodejem vydělal 746 mil. dolarů

Neskutečný příběh, kde si vyrobce cheatů vydělával luxusní peníze, údajně až 746 milionů dolarů. Přečtěte si více.

Článek  Úterý - 30.3. 2021
cheaters.jpg
Největší problém multiplayerového hraní? Rozhodně cheateři, kteří nám dokáží pěkně znepříjemnit jakoukoliv hru pro více hráčů. Ať už jde prakticky o kterýkoliv žánr, podvádět se dá díky nelegálním prográmkům téměř všude. 

Ve velké většině případů jde o jedince, kteří si zdarma stáhli amatérský balíček a zkrátka vidí přes zdi apod. I ti jsou samozřejmě zralí na šlápnutí na krk, nicméně pak jsou tu programátoři, kteří se na vytvořených cheatech snaží vydělat a bohužel, nejde o žádnou vyjímečnou situaci. Je pak na samotných firmách, kteří tito "hackeři" poškozují, aby zakročily. Často si pokud na to sami nestačí najmou firmu, která se hackera snaží najít. A jsou situace, kdy se to opravdu povede.

Jako nyní v Číně. Čínská policie ve spolupráci s Tencentem pátrala po jednom takovém, co objevily je doslova šokovalo. Výrobce si prodejem cheatů vydělával obrovské peníze, v přepočtu na naše až 16 miliard Kč. Vlastnil luxusní dům, kde v garáži objevili 5 luxusních sporťáků v hodnotě asi 1 miliardě Kč. Co bude s prodejcem není jasné, nicméně čeká jej tučná pokuta a pravděpodobně nějaký rok za mřížemi.
  
Jakub Hergesell      
   
Zakladatel (2011) a šéfredaktor herního deníku SPITE.cz.
Velký fanoušek open-world a survival her.
  
Nahlásit chybu v článku
30.03.2021 14:36:53
Administrator
   
BLACK BIG.png
 
 
 
SPITE.cz © 2011 - 2021, Všechna práva vyhrazena

TOPlistNezávislý herní magazín SPITE.cz se zaměřuje výhradně na PC, PlayStation, XBOX a Nintendo Switch.
Kopírování článků je bez našeho písemného souhlasu zakázáno, pro více informací nás kontaktujte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one