Capcom znovu nařčen z plagiatorství. Tentokrát kvůli ukradeným materiálům pro starší hry

Společnost Capcom znovu nařčena z plagiatorství. A tentokrát oprávněně! Studio je zažalované o 12 milionů dolarů.

Článek  Neděle - 6.6. 2021
Resident Evil 4 logo.jpg
Jistě jste někteří (hádám, že většina) zaregistrovali nedavné nařčení Capcomu z plagiatorství. Někteří nepřátelé v novém Resident Evil Village až nápadně připomínají nepřátele z filmu Frankenstein's Army, hlavně "vrtulák". Toho si jako první všimli fanoušci a netrvalo to dlouho a zareagoval i režisér průměrného filmu s tím, že tady šlo o jasnou inspiraci a my mu musíme dát za pravdu, nepřátele jsou si opravdu velmi podobní - až skoro stejní. Režisér dodal, že kdyby jej Capcom kontaktoval, vyhověli by a rádi spolupracovali, jenže takhle jde o jasnou "krádež". Jak se situace řeší nevíme.

Neuběhl ani měsíc a na Capcom se valí další žaloba. Tentokrát od scénografky Judy A. Juracek, která žaluje Capcom o 12 milionů dolarů. Čím se měl prohřešit tentokrát? Studio použilo více než 80 fotografií z balíčku Surfaces (1996), které použilo hned na asi 200 místech ve starších hrách, jako Resident Evil či Devil May Cry. A co byl asi největší přešlap? Jeden z uniklých materiálů byl přímo v logu Resident Evil 4. 

Scénografka Judy A. Juracek dodala více než dost důkazů, kde je jasně vidět, že Capcom použil desítky jejích textur a v klidu a bez úprav je přidal na spousty míst ve starších hrách. Možná se teď ptáte, proč stím Juracek přišla až nyní, když jde o skoro 30 let starou záležitost. Odpověď je jednoduchá, Capcomu před pár měsíci uniklo spousty interních dokumentů, díky kterým se na tuhle hnusnou "údajně" krádež přišlo. Níže už se podívejte na doložené důkazy, které jsou průkazné.

Jak jsem již zmínil, Juracek požaduje 12 milionů dolarů a tisíce dolarů za každou použitou texturu ve hře.
1.jpg
5.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
 Capcom
 
  
Jakub Hergesell      
   
Zakladatel (2011) a šéfredaktor herního deníku SPITE.cz.
Velký fanoušek open-world a survival her.
  
Nahlásit chybu v článku
 
07.06.2021 10:46:17
Administrator
   
BLACK BIG.png
 
 
 
SPITE.cz © 2011 - 2021, Všechna práva vyhrazena

TOPlistNezávislý herní magazín SPITE.cz se zaměřuje výhradně na PC, PlayStation, XBOX a Nintendo Switch.
Kopírování článků je bez našeho písemného souhlasu zakázáno, pro více informací nás kontaktujte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one