Blizzard hodlá propoušet navzdory stále vyšším výdělkům. Chystá se stávka zaměstnanců

Dlouhodobě špatná situace v Blizzardu se stále nemění a zaměstnanci chystají stávku.

Activision Blizzard.jpg
Článek  Neděle - 17.10. 2020
Pokud jste aktivními čtenáři herních novinek a různých situací ohledně studií a společností, jistě vám neunikly dlouhodobé problémy, spory či nepříjemné situace ve společnosti Activision Blizzard, která vždy patřila mezi největší giganty s nadprůměrnými finančními zisky. To že má ale společnost nadprůměrné získy a na svém seznamu jedny z nejhranějších her současnosti i minulosti neznamená, že je všechno v pořádku.

Přesvědčili jsme se o tom přímo u Blizzardu hned několikrát a situace se i nadále nezměnila. Své o tom může říct pobočka ve Franouzském Versailles, kterou Blizzard chystá uzavřít. O práci by přišlo skoro 300 zaměstnanců, přičemž někteří zde pracují dlouhých 30 let. Otázka zaměstnanců je, "Proč nás chce Blizzard propouštět, když se mu v posledních měsících daří a vydělává stále vyšší sumy?". Na to bude muset brzy vedení Activisionu odpovědět, svá práva ve studiu se totiž snaží vyřizovat odboráři. Ve studiu Versailles je tak napjatá situace, že emaily koluje výzva ke stávce.

Situace je natolik zvláštní, že se do ni zapojila také inspekce, což si vedení Activisonu rozhodně nepřálo. Activision se k situaci nechce veřejně vyjadřovat, ve společnosti nyní probíhají řízení a vyjednávají se podmínky. K tomu všemu padla oficiální reakce "Spokojenost našich zaměstnanců je naší nejvyšší prioritou."
 Blizzard
 
  
Jakub Hergesell      
   
Zakladatel (2011) a šéfredaktor herního deníku SPITE.cz.
Velký fanoušek open-world a survival her.
  
Nahlásit chybu v článku
18.10.2020 00:29:53
Administrator
   
cod.jpg
BLACK BIG.png
 
SPITE.cz © 2011 - 2020, Všechna práva vyhrazena

TOPlistNezávislý herní magazín SPITE.cz se zaměřuje výhradně na PC, PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch.
Kopírování článků je bez našeho písemného souhlasu zakázáno, pro více informací nás kontaktujte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one