Activision propouští stovky vývojářů

Activision.jpg
Neděle - 10.2. 2019            Autor: Jakub Hergesell

Situace ve společnosti Activision Blizzard se nelepší. Už minulý rok se často mluvilo o propouštění, k tomu všemu přišly o Bungie (tvůrce Destiny). Následující týden se se studiem rozloučí další lidé.
Aktuálně pracovat ve společnosti Activison asi není žádná velká pohoda. Vydavatelství dlouhodobě propouští, a jinak tomu bohužel nebude ani letos. Activision plánuje navýšit zisky, o práci má přijít až stovky zaměstnanců. Nejde samozřejmě pouze o vývojáře her, ale o správu společnosti, testery a další. Activision aktuálně zaměstnává skoro 10 tisíc lidí. 

Activision nyní spoléhá především na Call of Duty a mobilní hry jako Candy Crush Saga, na kterých ročně vydělávají stovky miliónů jen z mikrotransakcí. 

Vrásky na čele jim však dělají hry jako Overwatch nebo Hearthstone, které pomalu, ale jistě ztrácí své hráče. Další špatná situace je už několik měsíců kolem Diablo: Immortal, který hráči zkritizovali pořádným způsobem, Activisionu rázem padly procenta akcií. Nic dobrého nepřináší ani nedavné podezření z podvodů společnosti. Jeden z hřebíčku zasadilo i studio Bungie, které pro vydavatelství připravilo Destiny 1 a 2, nyní Bungie jede samo na sebe, značka Destiny jim nadále patří a Activision již nemá ani korunu ze zisků a další. 

Oficiální rozuzlení přijde v úterý.
Zdroj: PCGamesN10.02.2019 00:31:32
Administrator
   
BLACK BIG.png
 
SPITE.cz © 2011 - 2022, Všechna práva vyhrazena

TOPlistNezávislý herní magazín SPITE.cz se zaměřuje výhradně na PC, PlayStation, Xbox a Switch.
Kopírování článků je bez našeho písemného souhlasu zakázáno, pro více informací nás kontaktujte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one