Loading

Svět se potýká s katastrofickým nedostatkem grafických karet

GTX.jpg
Pondělí - 15.1. 2018             Autor: Jakub Hergesell

Plánovali jste si složit vlastní PC sestavu nebo jste snad jen chtěli pořídit lepší grafickou kartu? Tak to máte smůlu, grafické karty jsou absolutně nedostatkovým zbožím.
Něco podobného tady snad nikdy nemělo obdoby, absolutně nulové zásoby grafických karet hlásí všechny obchody už od konce minulého roku. Jak je to možné? Všechno způsobují těžaři cryptoměn, kteří vykoupí prakticky každý kus, který se jen náhodou objeví skladem. 

Situace se lehce změnila v prosinci, kdy se k žadatelům gr. karet dostaly další vlny, jenže ani ty nevydržely dlouho a s nárůstem dalších a nových cryptoměn (již jich jsou stovky) se také zvýšila poptávka. Jenže teď, od začátku nového roku je situace ještě horší, než předtím. Obchody ani netuší, kdy by mohla další vlna přijít, navíc se může rapidně zvýšit cena, kterou jsou samozřejmě těžaři schopni akceptovat.

NVIDIA na tuhle situaci plánuje reagovat tím, že vytvoří grafické karty přímo těžařům na míru, to aby dlouletí zákazníci NVIDIE vůběc něco dostali. Špatná situace je kolem všech nových karet, GTX 1050, 1060, 1070 i 1080, včetně konkurečního AMD. 
DQmYZtCPK2wLmfohXh3Q793DSDKu6rm1KZhfoy387WJnAJ5.jpeg15.01.18 15:19
Administrator
BLACK BIG.png
 
SPITE.cz © 2011 - 2019, Všechna práva vyhrazena
TOPlist
Nezávislý herní magazín SPITE.cz se zaměřuje výhradně na PC, PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch.
Kopírování článků je bez našeho písemného souhlasu zakázáno, pro více informací nás kontaktujte.


Name
Email
Comment
Or visit this link or this one